Wydarzenie: Festiwal Zabytków Techniki w Jaworzynie Śląskiej

Dodane przez: AsiaB (6 lipca 2017)

Data i miejsce

Rozpoczecie wydarzenia: 12 sierpnia 2017

Zakończenie wydarzenia: 15 sierpnia 2017

Miejsce wydarzenia: Jaworzyna Śląska i wybrane lokalizacje Dolnego Śląska

Opis wydarzenia

Festiwal Zabytków Techniki  ma ambicję przybliżenia a przede wszystkim udostępniania zwiedzającym najważniejszych obiektów przemysłowych charakterystycznych dla rozwoju gospodarczego Dolnego Śląska. Nad sterylne muzealne wnętrza przedkładamy produkcyjne hale, bocznice kolejowe i górnicze szyby, w których wciąż – mimo upływu lat – wrze przemysłowe życie. Uczestnicy poprzednich edycji mieli okazję zwiedzić m.in. najstarszą w Polsce koksownię (Victoria Wałbrzych), fabrykę porcelany w Jaworzynie Śląskiej, XIX-wieczne młyny zbożowe w Dzierżoniowie i Siedlimowicach czy wreszcie odbyć podróż pociągiem prowadzonym przez zabytkowy parowóz, który połączył wiele obiektów na szlaku festiwalu. Organizatorem jest Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na ŚląskuWięcej informacji na stronie organizatora


Powrót do:
Kalendarz główny MyViMu

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.