Marlene Dietrich Verlag ROSS 5757/3

Duże zdjęcie Marlene Dietrich Verlag ROSS 5757/3
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
32 / 203
<
>
Stara, przedwojenna pocztówka wydana przez Velag Ross na początku 1931 roku.Marlene Dietrich i jej maskotki - zabawki, wyprodukowane przez znaną firmę LENCI, której wyroby cieszyły się uznaniem i nie należały do najtańszych. Laleczki - "zaklęte talizmany" przynoszące szczęście, gwiazda woziła się z nimi po świecie kręcąc filmy w Europie i Ameryce. Były pierwszymi rzeczami, które rozpakowywała i ostatnimi, jakie pakowała wyjeżdżając. Murzynka i Chińczyka możemy zobaczyć nawet w niektórych wczesnych filmach Marleny (Błękitny Anioł, Maroko ...).Oryginalne lalki Lenci, pochodzące z prywatnej kolekcji artystki są do obejrzenia w Berlinie ( Deutsche Kinemathek - Marlene Dietrich Collection Berlin ).Włoska pocztówka reklamująca zabawki firmy Lenci, :

http://myvimu.com/exhibit/88334-lalki-lenci-marcello-dudovich-art-deco-pocztowka
Data dodania: 20 sierpnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1931
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dostateczny
Numer seryjny: 5757/3
Kraj wydania: Niemcy
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 289 razy od 20 sierpnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.