Kurtka zimowa (parka) w kamuflażu błotnym (stumpftarnumster). Zestaw przedstawia wyposażenie grenadiera pancernego z przełomu 1944/45 roku. W skład zestawu oprócz kurtki zimowej wchodzi drugi model podhełmówki (z wycięciami oraz wstawką filcową na uszy), szelki i pas wykonane z party, stalowa klamra, ładownice do g43 wykonana z winylu oraz druga typowa ładownica do karabinu mauser 98k. Całości zestawu uzupełniają okulary przeciwko refleksom świetlnym, pagony panzergrenadiera w stopniu szeregowego (schutze), nieśmiertelnik, odznaka za szturmy pancerne dla jednostek niezmotoryzowanych oraz instrukcja objaśniająca niszczenie broni pancernej środkami wyposażenia piechoty.
Kurtka jest uszyta w taki sposób, żeby umożliwiała maskowanie zarówno w jesiennej scenerii jak i zimowej - wystarczyło ją tylko wywrócić na drugą stronę.
Pomóż uzupełnić opis
Komentarze do eksponatu:
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.