X
Szukaj
Patronat medialny
logo_muzeum.jpg
Partner merytoryczny

 

otwartezabytki.jpg
Polecamy

 

wirtualne muza malopolski

8 SZCZYCIEŃSKI BATALION RADIOTECHNICZNY

Duże zdjęcie 8 SZCZYCIEŃSKI BATALION RADIOTECHNICZNY
8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny - Lipowiec

Batalion sformowany został na bazie istniejącej od 1956 w Lipowcu, kompanii radiotechnicznej wchodzącej w skład 2 Pułku Radiotechnicznego z dowództwem w Warszawie.
7 października 1975 roku w wyniku reorganizacji Wojsk Radiotechnicznych, batalion otrzymał prawa oddziału gospodarczego i numer JW 2031
W dniu 16.07.2002 jednostka uzyskała prawa do posiadania odznaki pamiątkowej, a nieco ponad trzy lata później, 27 września 2005 roku, Minister Obrony Narodowej na pamiątkę daty sformowania jednostki, ustanowił 7 października dniem Święta Jednostki i nadał batalionowi nazwę wyróżniającą "Szczycieński".
Odznaka ma kształt okrągłej tarczy nawiązujący do wskaźnika obserwacji okrężnej stacji radiolokacyjnej. W koło wpisane są znaczniki odległości i azymutu z zarysem granic Polski w rejonie odpowiedzialności batalionu. W dolnej części odznaki widnieje zarys anteny stacji radiolokacyjnej, na którą nałożona została cyfra „8” będąca numerem batalionu. Powyżej środka koła umieszczono herb Szczytna jako odzwierciedlenie nazwy wyróżniającej - „Szczycieński”. Całość odznaki wykonana jest w kolorze stalowo-szarym (cieniowanym), cyfra „8” w kolorze niebieskim.

Dowiedz się więcejPomóż uzupełnić opis Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Tagi: 8-szczycienski-batalion-radiotechniczny szczytno Zaproponuj tag

Eksponat został odwiedzony łącznie 464 razy od 20 maja 2010
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Partnerzy serwisu MyViMu.com

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat