Tycjan - Miłość niebiańska i miłość ziemska

Duże zdjęcie Tycjan - Miłość niebiańska i miłość ziemska
autor: Tycjan Tiziano Vecelli (1487 - 1576) – włoski malarz, czołowy przedstawiciel szkoły weneckiej włoskiego malarstwa renesansowego. tytuł: Miłość niebiańska i miłość ziemska (fragment). W ciągu wieków wielu historyków próbowało zinterpretować i wyjaśnić przesłanie dzieła. Hippolyte Taine w 1865 roku w swojej Filozofii sztuki twierdził, że jest to obraz przedstawiający jedynie piękną kobietę ubraną i tę samą, ale nagą. Giulio Carlo Argan posunął się dalej w swej ocenie i stwierdził, iż obraz nie ma żadnej treści ideowej. Louis Hourticq wysunął hipotezę, jakoby Tycjan przedstawił alegorię swojej własnej miłości do córki Palmy Starego, nazywając obraz "modlitwa miłosną". Historyk sztuki Jacob Burckhardt tak mówił o płótnie: Obraz ten jest bajeczny w nastroju i pełen czaru, który można oddać jedynie za pomocą metafor, opisy zaś profanują go tylko.
Data dodania: 4 stycznia 2012
Datowanie przedmiotu: 1900 - 2000
Miejsce pochodzenia: Włochy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Zdjęcia na licencji:
Numer/sygnatura producenta: 1278 - Eliocromia Zeno Zacchetti, Milano
Data i sposób nabycia: 2000 - 2011
Data korespondencji: bez obiegu
Tytuł oryginalny: Amor Sacro e Profano
Rozmiar: 10,5 cm x 15 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 333 razy od 4 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat