1963 biegacz złocistawy karta Maximum Maksimum

Duże zdjęcie 1963 biegacz złocistawy karta Maximum Maksimum
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 34
<
>
Polska karta maksimum, a na karcie mamy : biegacza złocistawego, ,w pewnych kręgach znanego pod kryptonimem CARABUS AURONITENS (jak kocham babcię moją, gdyby tego nie napisali to ja bym tego nie zgadła).Biegacz na chwilę przycupnął aby pan Jerzy Desselberger mógł wiernie oddać barwy jego ślicznego kupra. Warto dodać, że z przyrody jestem noga ale kocham ją mimo to. Żadnej anegdoty o życiu prywatnym biegających nie będzie.

A tak na poważnie: mam ogromny sentyment do lat 60-tych i powstałych w tamtym okresie pocztówek, znaczków etc. Myślę, że na tle tysięcy kolorowych naklejek fantazyjnych z krajów trzeciego świata, nasze krajowe robale wyglądają bardzo przyzwoicie.
Data dodania: 25 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1963 - 1987
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Numer seryjny: 5/FIL/62
Nakład: 6000
Kraj wydania: Polska
Data na stemplu: 22 maja 1963
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 342 razy od 25 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
10 stycznia 2017
no tak, możliwe, że ktoś popełnił błąd przy składaniu i tak zostało :) ta nazwa widać występuje tylko na tej karcie i w katalogach walorów :)
7 stycznia 2017
Kolejny przypadek.Nie wiem czy od lat 60 nazewnictwo się zmieniło?? Lub na karcie jest błąd - Nie ma takiego owada jak " Biegacz Złocistawy". Rysunek jak i nazwa łacińska wskazuje że jest to " Biegacz Zielonozłoty". Pozdrawiam
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat