KRZYŻ NA ŚLĄSKIE) WSTĘDZE ....

Duże zdjęcie KRZYŻ NA ŚLĄSKIE) WSTĘDZE ....
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
31 / 34
<
>
ODZNAKA PAMIĄTKOWA

KRZYŻ NA ŚLĄSKIE) WSTĘDZE WALECZNOŚCI l ZASŁUGI

Ustanowiony w styczniu 1927roku,ale początk sięgają 30 maj 1921 roku jako odznaka pamiątkowa dla bohaterów Śląska. Krzyż zawieszony jest na jasnoniebieskiej wstążce o szerokości 38 mm z 7 mm białymi paskami po bokach i atramentowymi brzegami.

OPIS ODZNAKI

Krzyż o rozszerzających się na zewnątrz ramionach o wymiarach 43 na 43 mm.

AWERS:

Pośrodku, w kolistym perełkowym ornamęcie i symetrycznie rozłożonych promieniach widnieje orzeł śląski bez korony.Na ramionach krzyża umieszczone zostały inskrypcje na dolnym –ZA POWST. ŚLĄSKIE. Na górnym data 3 V 21 na prawym data 17 VIII 19. na lewym data 17 VIII 20.

REWERS:

Pośrodku umieszczony miecz dwusieczny skierowany ostrzem ku górze ozdobiony dodatkowo w połowie wysokości wieńcem laurowym i dębowym.
Data dodania: 2 maja 2012
Datowanie przedmiotu: 1921
Miejsce pochodzenia: Śląsk
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 174 razy od 2 maja 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.