Rower Brennabor-Werke „Truppenfahrrad”

Duże zdjęcie Rower Brennabor-Werke „Truppenfahrrad”
https://niemieckiemilitaria.wordpress.com
Historyczna niemiecka marka rowerów której początki sięgają 1892 roku Brennabor-Werke Gebr Reichstein, później Brennabor-Werke AG z siedzibą w Brandenburg an der Havel została założona przez braci Adolfa, Hermanna i Carla Reichsteinów.

Firma oprócz rowerów produkowała samochody, motocykle oraz wózki dziecięce. Prezentowany rower pochodzi z okresu II Wojny Światowej, użytkowany przez armię niemiecką. Rower posiada oryginalne części w tym korbę firmy Weihrauch – sygnowaną, stery, widełki. Siodełko na plecionych sprężynach firmy Hammock z oryginalną warstwą czarnej farby. Stalowe pedały ze szklanymi odblaskami firmy Union, model PTR 345, sygnowane z oryginalną farbą – ok.80%.

Przednia lampa firmy Bosch – Rotodyn (60% oryginalnej farby) wyposażona w specjalną maskownicę – notek, szkiełko z grawerunkiem Bosch – Rotodyn. Lampa zasilana zarówno z baterii 4.5V lub napięcia 6V z dynama. Dynamo firmy Balaco Favorit 6V-3W sygnowane – oryginalna produkcja D.R.P, ok 70% oryginalnej farby. Tylna lampa firmy Daimon, model P.T.R 16. Na błotniku odblask szklany zabudowany w gumie z napisem Alarm, model P.T.R 782. Obowiązkowym wyposażeniem takiego roweru była pompka zamocowana na górnej belce ramy. Pompka w czarnym oryginalnym malowaniu z drewnianą rączką.

Koła rozmiaru 1.75-28” posiadają drutowe opony tzw „balony” firmy Continental w bardzo dobrym stanie z drugiej połowy lat 40-tych. Na przednim błotniku widoczne logo producenta – literka B „Brennabor”. Rama stalowa, rurowa, zakonserwowana na czarno. Pod kierownicą widoczna na ramie oryginalna plakietka – logo Brennabor. Łańcuch oryginalnie nie osłonięty. Ponadto rower posiada regulaminową kierownicę do szybkiego demontażu sygnowaną Expresswerke – ok. 70% oryginalnej farby co dziś jest już rzadkością na rynku! Na kierownicy dzwonek i przedni hamulec ręczny który dociska gumowy klocek w przednią oponę.

Przednia oraz tylna piasta w stanie magazynowym! 100% oryginalnej farby, obie piasty z kalamitkami, przednia oraz tylna firmy F&S. Na tylnej logo producenta i rok produkcji 1942 roku z oznaczeniem kategorii ścieralności – M (występująca w rowerach wojskowych). Większość Truppenfahrradów była wyposażona w zarówno uchwyty na ramie do mocowania ciężkiej broni maszynowej MG34 oraz w stalową skrzynkę pod ramą. W tym egzemplarzu jest skrzynka która pełniła niegdyś funkcję transportu taśmy do MG34 lub ręcznych granatów wz24. Skrzynka jest sygnowana 40BZK (1940r) i posiada słabo widoczną pieczątkę gapy – ok.70% oryginalnej farby + 2 górne mocowania do ramy na śruby. Wśród elementów wyposażenia Truppenfahrrada które jest dziś bardzo trudno nabyć tp regulaminowe troki zawijane na tzw ślimaka oraz sakwa – torba narzędziowa. W przedstawionym egzemplarzu są to wierne repliki.
Data dodania: 23 maja 2016
Datowanie przedmiotu: 1942 - 1943
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Zdjęcia na licencji:
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 558 razy od 23 maja 2016
Reklama
Dodaj komentarz
8 stycznia
Nowe zdjęcia - rower w zimowej scenerii nad Odrą. Z wyposażenia doszła przednia lampa firmy Bosch Rotodyn z wbudowaną maskownicą. Poza tym zmieniłem koła na drutowe - oryginalne wojskowe w czarnej farbie, piasty w stanie magazynowym, przednia sygnowana F&S, tylna również tego samego producenta - 1942r. Opony z okresu drugowojennego w świetnym stanie.
31 sierpnia
Aktualizacja zdjęć, rower w pełnym komplecie: doszła czarna oryginalna wojskowa pompka, replika regulaminowych troków do bagażnika oraz replika torebki narzędziowej.
13 sierpnia 2016
Piękny :)
9 sierpnia 2016
Gratuluje, swietna rzecz. Teraz szpej i na rekonstrukcje. Motory i inne pojazdy w Polsce sie juz ograly, najwiecej braw od publiki zawsze maja rekonstruktorzy cyklisci. Tez mamy takiego, niestety ktos nam podiwanil pompke podczas jednej z imprez. Ludzie to... Szkoda gadac.
Konto Komercyjne
9 czerwca 2016
Pewnie to swego rodzaju ,,rodzynek'' w kolekcji, jest czym się pochwalić
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat