Świnka pospolita

Duże zdjęcie Świnka pospolita
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 4
<
>
Pocztówka przedstawia:Świnka - (Chondrostoma nasus)

Bytuje w górnych i środkowych odcinkach wszystkich większych rzek i w dolnych partiach potoków górskichProj. graf. J. BrodowskiWydawca: Krajowa Agencja WydawniczaWikipedia:

Świnka pospolita, świnka (Chondrostoma nasus) – gatunek słodkowodnej ryby karpiokształtnej z rodziny karpiowatych (Cyprinidae).Zasięg występowania

Europa środkowa i północna Azja.

Zasiedla bystre, podgórskie rzeki w krainie lipienia i brzany. Żyje gromadnie w płytkich (do 2 m) miejscach o bystrym nurcie i kamienistym, piaszczystym lub lekko zamulonym dnie.
Data dodania: 15 grudnia 2016
Datowanie przedmiotu: 1984
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 183 razy od 15 grudnia 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.