34 BKPanc.ŻAGAŃ-LAS.OZNAKA ROZPOZNAWCZA.JW 2423

Duże zdjęcie 34 BKPanc.ŻAGAŃ-LAS.OZNAKA ROZPOZNAWCZA.JW 2423
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 65
<
>
OZNAKA ROZPOZNAWCZA 34 BRYGADY KAWALERII PANCERNEJ W ŻAGANIU.WERSJA NA MUNDUR WYJŚCIOWY.NA DALSZYCH FOTOGRAFIACH KOMPLET ODZNAK I RYNGRAF. PRODUCENT : E.GRYLEWICZ,KRAK&Oacute;W . JW 2423Minister Obrony Narodowej decyzją nr 641/MON z dnia 31 grudnia 2007 roku wprowadził oznakę rozpoznawczą 34BKPanc.Oznaka występuje w dw&oacute;ch odmianach. Jedna na mundur polowy w barwach maskujących i druga na mundur wyjściowy w kolorze. Noszona jest na lewym ramieniu munduru polowego lub wyjściowego. Jej tarcza przepasana jest żółto - niebieską wstęgą o barwach 34BKPanc, wzorowaną na barwach 3. Brygady Strzelców​, której tradycje kontynuuje. W lewej górnej​ części tarczy umieszczony jest numer brygady (cyfra 34).

Na ostatnim zdjęciu część ekspozycji.
Data dodania: 15 stycznia 2017
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: szuflada Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 431 razy od 15 stycznia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
16 września
Dziękuję,kolega "eLeRman" ma rację co do nazewnictwa "oznaka" a "odznaka". Już poprawiłem. Ciągnąć dalej temat: gdzie jest napisane z czego ma być wykonana??
Kustosz
9 września
Decyzja MON dotyczy OZNAKI rozpoznawczej a nie ODZNAKI, oznaka służy do OZNAczenia np. żonierza, że jest z danej jednostki a odznaka służy do ODZNAczenia, do wyróżnienia kogoś. U nas wszystkie OZNAKI wykonane są w formie "szmacianej", nie spotkałem się nigdy z tym aby żołnierz miał na rękawie munduru przykręconą METALOWĄ OZNAKĘ rozpoznawczą.
9 września
<p>Witam, dlaczego kolega twierdzi że jest to odznaka kolekcjonerska? Poszperałem z ciekawości i zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej nr.641/MON o wprowadzeniu tej odznaki wszystko się zgadza.Na następnej pozycji kolega Czarny ma odznakę w wersji polowej.</p>

<p>&nbsp;</p>
1 września , edytowany: 2 września
<p>Jest to odznaka kolekcjonerska - wykonana dla kolekcjoner&oacute;w i nigdy nie była noszona na żadnym mundurze.</p>
29 sierpnia
Czy dysponuje Pan może zdjęciami z jej użycia? Posadam również taką w kolekcji, pokazywałem ją w Brygadzie i nikt nie kojarzy by występowała na mundurach. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat