34 BKPanc.ŻAGAŃ-LAS.OZNAKA ROZPOZNAWCZA.JW 2423

Duże zdjęcie 34 BKPanc.ŻAGAŃ-LAS.OZNAKA ROZPOZNAWCZA.JW 2423

OZNAKA ROZPOZNAWCZA 34 BRYGADY KAWALERII PANCERNEJ W ŻAGANIU.WERSJA NA MUNDUR WYJŚCIOWY.NA DALSZYCH FOTOGRAFIACH KOMPLET ODZNAK I RYNGRAF. PRODUCENT : E.GRYLEWICZ,KRAKÓW . JW 2423

Minister Obrony Narodowej decyzją nr 641/MON z dnia 31 grudnia 2007 roku wprowadził oznakę rozpoznawczą 34BKPanc.Oznaka występuje w dwóch odmianach. Jedna na mundur polowy w barwach maskujących i druga na mundur wyjściowy w kolorze. Noszona jest na lewym ramieniu munduru polowego lub wyjściowego. Jej tarcza przepasana jest żółto - niebieską wstęgą o barwach 34BKPanc, wzorowaną na barwach 3. Brygady Strzelców, której tradycje kontynuuje. W lewej górnej części tarczy umieszczony jest numer brygady (cyfra „34”). Na środku tarczy umieszczona jest oznaka rozpoznawcza 11LDKPanc, w skład której wchodzi 34BKPanc (wzorowana na odznace 1. Polskiej Dywizji Pancernej). tekst:http://34bkpanc.wp.mil.pl/pl/12.html

Na ostatnim zdjęciu część ekspozycji.

Data dodania: 15 stycznia 2017
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Zdjęcia na licencji:
Pomogli w tworzeniu opisu: szuflada Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 298 razy od 15 stycznia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
6 dni temu o 21:47

Dziękuję,kolega "eLeRman" ma rację co do nazewnictwa "oznaka" a "odznaka". Już poprawiłem. Ciągnąć dalej temat: gdzie jest napisane z czego ma być wykonana??

Kustosz
9 września, 08:25

Decyzja MON dotyczy OZNAKI rozpoznawczej a nie ODZNAKI, oznaka służy do OZNAczenia np. żonierza, że jest z danej jednostki a odznaka służy do ODZNAczenia, do wyróżnienia kogoś. U nas wszystkie OZNAKI wykonane są w formie "szmacianej", nie spotkałem się nigdy z tym aby żołnierz miał na rękawie munduru przykręconą METALOWĄ OZNAKĘ rozpoznawczą.

9 września, 02:24 , edytowany: 9 września, 02:28

Witam, dlaczego kolega twierdzi że jest to odznaka kolekcjonerska? Poszperałem z ciekawości i zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej nr.641/MON o wprowadzeniu tej odznaki wszystko się zgadza.Na następnej pozycji kolega Czarny ma odznakę w wersji polowej.

 

1 września, 10:28 , edytowany: 2 września, 10:30

Jest to odznaka kolekcjonerska - wykonana dla kolekcjonerów i nigdy nie była noszona na żadnym mundurze.

29 sierpnia, 09:48

Czy dysponuje Pan może zdjęciami z jej użycia? Posadam również taką w kolekcji, pokazywałem ją w Brygadzie i nikt nie kojarzy by występowała na mundurach. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat