Ślubne, plutonowy 4 Dywizjon ŻW Łódź

Duże zdjęcie Ślubne, plutonowy 4 Dywizjon ŻW Łódź
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
19 / 20
<
>
Fotografia ślubna, grudzień 1932 r. fot. A. Urbanowicz FOTO.ATELIER,ŁÓDŹ

plutonowy 4 Dywizjon Żandarmerii Wojskowej, Łódź.

Umundurowanie wz. 19/28 (ze zmianami po 1927 r.); na lewym rękawie 3 szewrony/kąty za 9 lat służby; patki/łapki żandarmerii wz.27 – szkarłatne z żółta wypustką; na piersi medale: Pamiątkowy za Wojnę 1918-1921; Dziesięciolecia Odzyskania Niepodległości, poniżej odznaczeń żołnierska Odznaka Żandarmerii Wojskowej.

Umundurowanie w odmianie salonowej/na uroczystości poza służbowe a także bale/święto pułkowe./ Pas oficerski wz.19-podoficerom nie przysługiwał pas salonowy, jego funkcję pełnił pas oficerski, zazwyczaj niedozwolony w tym korpusie podczas służby. Ze wględu na wyjątkowo elegancki charakter ubioru wymagane było, aby w miarę możliwości, ukryć przyczepione do pasa koluszka na szablę i koalicyjkę.
Data dodania: 11 lutego 2017
Datowanie przedmiotu: 1932
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 283 razy od 11 lutego 2017
Reklama
Dodaj komentarz
12 lutego 2017
Nawigator, dzięki. Nie znam się na żandarmerii a tam, gdzie sprawdzałem tak właśnie był opisany stopień "plutonowy". Wobec tego jaki jest odpowiednik plutonowego w ŻW?
11 lutego 2017
Plutonowy ,ma 3 belki . Starszy zandarm mialby 1 belke .
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.