żołnierze w lesie

Duże zdjęcie żołnierze w lesie
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
80 / 500
<
>
żołnierze okres międzywojenny. widoczne elementy uzbrojenia, m.in. maska przeciwgazowa wz.24 RSC. w dolnym rzędzie instruktor podoficer w rogatywce wz 27, trzymający karabin 7,92mm wz.98 "Mauser" PWU (?). W otoczeniu instruktora żołnierze w furażerkach wz 1927.
Data dodania: 11 lutego 2017
Datowanie przedmiotu: 1920 - 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 614 razy od 11 lutego 2017
Reklama
Dodaj komentarz
18 lutego 2017
Bardzo czesto jest uzywane w "zargonie " kolekcjonerskim i wystepuje tez w oryginalnych dokumentach z epoki 2 RP . Uczymy sie cale zycie :)
18 lutego 2017
Nie spotkałem się wcześniej z określeniem "denko" na kwaterę - stąd nieporozumienie ;)
12 lutego 2017
Chodzilo mi o otok . Otok jest w kolorze "Brytow ". Czyli nie jest barwny -takie slowo sie uzywa kiedy wystepuja otoki kolorowe po ktorych mozna rozroznic rodzaj broni . Chyba wiesz w ktorym roku wprowadzono otok niebieski dla piechoty ?
12 lutego 2017
W potocznej nazwie denko to kawetera lub bryty .Uzywasz slowa ktore CI pasuje :)
Nie bylo innej miekkej rogatywki w 2 RP . Byly tylko wz 19 i wz 27 .Byla tez modyfikacja rogatywki wz 19 w 1922 roku / daszek i okucie / ale nie powstal wz 22 . Wz 35 to juz garnizonowka "sztywna " .
Uwierz mi ze nic nie powiesz mi nowego czego bym juz nie wiedzial o rogatywce :)
12 lutego 2017
Temat rogatywek miękkich jest znacznie szerszy niż tylko wz 19 i wz 27, natomiast jeszcze nie czas abym mógł się wypowiedzieć w tym temacie.
"Rogatywka w kolorze denka" - zapewne cbodziło Ci o kwaterę, denko ma wiadro ;)
Kustosz
12 lutego 2017
obstawiam, że 7,92mm wz.98 Mauser :)
12 lutego 2017
Nie ma za co .Zdjecie mozna datowac na lata 1928-30 .Rogatywka w kolorze denka czyli bez barwnego otoku .W tym czasie barwne otoki byly tylkow broni jezdnej . Stopien sierzanta na otoku .
Znasz juz czas z jakiego pochodzi zdjecie wiec warto odszyfrowac dalszy szczegol .
Jak myslisz jaki to jest karabin ?
Kustosz
12 lutego 2017
dziękuję za garść wskazówek. postaram się lepiej opisywać podobne zdjęcia. pozdrawiam serdecznie
12 lutego 2017
Forum jest po to zebys sie nauczyl . Chyba ze idziesz na ilosc ?
Jezeli na jakosc i chcesz byc powaznym kolekcjonerem ktory wie co ma, to warto poswiecic czas i "odszyfrowac " zdjecie .
Zolnierze sa w furazerkach , podoficer instruktor w rogatywce miekkiej . Byly dwa typy : wz 19 z okutym daszkiem dla zolnierzy i podoficerow / wtedy zdjecie jest z lat 1919-27 / , oczywiscie o ile inne elementy zdjecia nam pasuja . Druga rogatywka miekka to wz 27 bez okutego daszka dla zolnierzy i podoficerow . To sa lata 1928 -35 .Widac ze to zdjecie bedzie nam pasowalo do drugiej opcji . Czasami koncowka daszka w sloncu wyglada jak okucie .Musisz dobrze obejrzec fotke ........itd .Masz pierwszy krok za soba .
Kustosz
12 lutego 2017
masz racje, można je lepiej opisać. niestety moja wiedza na ten temat jest jeszcze bardzo skromna, nie chciałem więc popełnić błędu w identyfikacji broni czy mundurów (co zdarzało się na kilku innych fotkach, gdzie mnie poprawiłeś- za co dziękuję :) maska rzuciła mi się w oczy bo mam taką w swoich zbiorach.
11 lutego 2017
Sorki ze spytam ale nic nie widzisz wiecej na tym zdjeciu co pozwolilo by Ci opisac lepiej ta fotke ?
Tylko maska ?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.