Wstyd się przyznać... Naszywka którą nosiłem w czasie unitarki w jednostce inżynieryjnej JW 4512. Cały pułk w tym czasie nosił naszywki saperskie a batalion nowego rocznika 'otagowali' w ten sposób. Wstyd było jechac do rodzinnego Gdańska na przepustke po przysiedze z czymś takim na ramieniu. Na szczęście po unitarce trafiłem do 1KDE która korzystała z goscinności pułku ale mu nie podlegała, a była zbyt mała zeby prowadzić unitarkę na własne potrzeby. Przez ten krótki czas kilku tygodni, gdy nosiliśmy tą znienawidzoną przez nasz naszywkę mówiliśmy o niej 'przez mur, po torach po żyto'. Kwintesencja życia wojskowego... Dodam jeszcze że jednostka po jednej stronie za murem miała tory po drugiej ich stronie była meta (dla młodszych- melina handlujaca nielegalnie alkoholem).
Data dodania: 19 lutego
Datowanie przedmiotu: 1988
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Zdjęcia na licencji:
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 120 razy od 19 lutego
Reklama
Dodaj komentarz
17 marca
No powod do dumy (jak napisalem) to nie byl. Ale pamiatka zostala a ja nie bede sciemnial (jak wielu rezerwistow) ze robilem cos innego niz robilem. Zreszta... jeszcze troche o tej jednostce napisze przy okazji nastepnych, sentymentalnych,fotek.
17 marca
Z tego, co pamiętam (miałem w 1984 styczność w Toruniu z przydzielonym pododdziałem BIB), to dla rodziny i przyjaciół skrót ten tłumaczono w tajemnicy jako "Badawczy Instytut Bombowy", a wygląd naszywki (mającej się nijak do "rozszyfrowanego" skrótu) - koniecznością zachowania tajemnicy wojskowej :-)... chociaż pewnie mogłaby być interpretowana jako bomba przebijająca coś...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat