niemieckie konserwy rybne II WŚ

Duże zdjęcie niemieckie konserwy rybne II WŚ
aluminiowe opakowania po konserwach rybnych z okresu II Wojny Światowej, używanych na potrzeby niemieckiej armii. Konserwy z lat 1941-43, sygnowane m.in. DIN (Deutsches Institut für Normung).
Data dodania: 6 kwietnia
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1943
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Dostateczny
Zdjęcia na licencji:
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 309 razy od 6 kwietnia
Reklama
Dodaj komentarz
9 kwietnia
Nim napisalem koment, podazylem wlasnie tym szlakiem. Dowiedzialem sie kto i kiedy zaczal puszkowac piwo, dowiedzialem sie kiedy pojawily sie puszki aluminiowe, dowiedzialem sie wreszcie kto i kiedy zaczal pakowac jedzenie do puszek (nieszczesny francuz zmarl w ubostwie), nawet tego kto skonstruowal otwieracz do konserw i kto go zmodyfikowal. Niestety, nie znalazlem info na temat kiedy powstal i od kiedy wszedl do uzycia typ konserw o ktorym mowa. Przy czym zakladam ze rok opatentowania wcale nie musi byc rokiem wprowadzenia do uzytku, wiele swietnych pomyslow czekalo na to zeby ktos doszedl do wniosku ze sa swietne. Przykladem chocby moze byc wkretak i glowka wkreta typu "Philips" czyli krzyzakowy.
Kustosz
8 kwietnia
...oto jest pytanie.Też się zastanawiam.Pamiętam jak na początku lat 90 u.w.(jak to brzmi) Niemcy wprowadzili do puszek z piwa nowe otwieranie (zamiast dotychczasowych-zrywanych i wyrzucanych,montowane na stałe,stosowane do dzisiaj.Może to ten kierunek?
8 kwietnia
To ja mam pytanie. W którym roku opatentowano i wprowadzono do masowej produkcji zrywane wieczko w konserwach i w jakim kraju? Bo ryje net jak długi i szeroki i nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat.
7 kwietnia
dziękuję :) pozdrawiam
Kustosz
6 kwietnia
Podziwiam i Pozdrawiam !
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat