wrześniowy kubek światowit myszków

Duże zdjęcie wrześniowy kubek światowit myszków
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
16 / 31
<
>
aluminiowy kubek "światowit myszków". Tego typu kubki zabierali ze sobą "z cywila" polscy żołnierze idący na wojnę w 1939 roku. w okresie PRL produkowano je w niezmienionym kształcie, stąd ciężko dokładnie sprecyzować z jakiego okresu pochodzi dany egzemplarz.
Data dodania: 14 kwietnia 2017
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1960
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 235 razy od 14 kwietnia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
16 kwietnia 2017
No u nas robi za fanta z "rabunku". Inaczej nie można wytłumaczyć jej obecnosci w rękach żandarmerii polowej 12 Dywizji polowej Luftwaffe :)
16 kwietnia 2017
gratuluje kanki :) zmobilizowani żołnierze mieli według instrukcji zabierać ze sobą z "cywila" wiele przedmiotów m.in.: talerz blaszany, miskę, kubek, łyżkę, nóż, manierkę... wiele z tych przedmiotów służyło im potem w czasie kampanii wrześniowej.
14 kwietnia 2017
Zeby tylko kubki... Nasza grupa ma piekna aluminiowa kanke na mleko z druciana raczka i drewninym uchwytem tejze wytworni. Jezdzi z nami na zywe dioramy :) Nie kryje ze to ja ja pozyskalem dla grupy.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat