Pierow - Przybycie guwernantki do domu kupieckiego

Duże zdjęcie Pierow - Przybycie guwernantki do domu kupieckiego
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 287
<
>
Государственная Третьяковская галерея - 21 kartek pocztowych z 1937 roku - malarstwo rosyjskie w twardej oprawie ( wystawiam każdą osobno )Wasilij Grigoriewicz Pierow - Приезд гувернантки в купеческий дом - Przybycie guwernantki do domu kupieckiegoStan , obieg, nakład,wydawca - widać na zdjęciuPaństwowa Galeria Tretiakowska, ros. Государственная Третьяковская галерея, potocznie: Tretiakowka (Третьяковка) – muzeum sztuk plastycznych w Moskwie, założone w 1856 roku przez kupca Pawła Trietjakowa, gromadząca obecnie jedną z największych i najbardziej znaczących w świecie kolekcji dzieł rosyjskich sztuk pięknych (głównie malarstwo).

Ilja Riepin, Portret Pawła Trietjakowa

Nowy budynek na Krymskim Wale, mieszczący stałą ekspozycję sztuki dwudziestowiecznej

Historia[edytuj]

Paweł Trietjakow zaczynał tworzyć swoją kolekcję sztuki w połowie lat 50. XIX wieku. Jego pasja z upływem lat doprowadziła do tego, że w 1893 otwarto dla szerokiej publiczności Moskiewską Miejską Galerię Pawła i Siergieja Trietiakowów. Kolekcja gromadziła 1276 obrazów, 471 rysunków i 10 rzeźb artystów rosyjskich oraz 84 obrazy zagranicznych mistrzów. W latach 1899-1906 budynek galerii otrzymał nowe fasady według projektu Wiktora Wasniecowa.

3 czerwca 1918 Galeria Tretiakowska została ogłoszona dobrem narodowym Rosji Radzieckiej i otrzymała nazwę Państwowa Galeria Tretiakowska. Dyrektorem muzeum został Igor Grabar. Przy jego aktywnym udziale w tym samym roku została założona fundacja, działająca do 1927 roku. Jej wkład był jednym z ważniejszych czynników powiększenia kolekcji.

W 1928 przeprowadzono gruntowny remont ogrzewania i wentylacji, zaś w 1929 doprowadzono do budynku galerii elektryczność. W 1932 roku dobudowano trzy nowe sale. W czasie II wojny światowej część kolekcji ewakuowano do Nowosybirska.

Od 1986 do 1995 galeria była zamknięta dla zwiedzających z powodu gruntownej rekonstrukcji. W roku 2006 Galeria Tretiakowska obchodziła swoje 150-lecie.

Słynni malarze

W Galerii Tretiakowskiej znajdują się obrazy mistrzów rosyjskiego malarstwa: Andriej Rublow, Ilja Riepin, Isaak Lewitan, Iwan Kramskoj, Wasilij Pierow, Nikołaj Gay, Iwan Szyszkin, Wiktor Wasniecow, Iwan Argunow.
Data dodania: 25 kwietnia 2017
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 448 razy od 25 kwietnia 2017
Reklama
W tym muzeum wyłączono możliwość komentowania eksponatów.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.