Donnerwetter Wilhelm , das warst du!

Duże zdjęcie Donnerwetter Wilhelm , das warst du!
niemiecka pocztówka propagandowa z okresu II WŚ.

Eksponaty służą jedynie poszerzaniu wiedzy historycznej (edukacyjnej, naukowej i kolekcjonerskiej) i nie są wyrazem moich osobistych poglądów, ani nie służą propagowaniu żadnej totalitarnej ideologii (NIE PROPAGUJĘ FASZYZMU, NAZIZMU, ANI KOMUNIZMU).
Data dodania: 15 lipca
Datowanie przedmiotu: 1933 - 1945
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Zdjęcia na licencji:
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 125 razy od 15 lipca
Reklama
Dodaj komentarz
17 lipca
ciekawi świadkowie tamtych burzliwych lat.... pocztówki mają swój urok :)
17 lipca
Sam mam taka ladna pierwszowojenna. Co ciekawe, wypisana i wyslana, z pieknym kaligrafowanym pismem i bardzo wyraznymi pieczatkami, w tym poczty polowej pulku ktory pochodzil z Poznania. Wyslana byla wlasnie do Poznania z frontu zachodniego.
17 lipca
mnie też wydawało się interesujące :) Niemcy masowo wydawali takie militarne, patriotyczne i progagandowe pocztówki, zarówno w okresie I jak i II WŚ, oraz w latach międzywojennych.
16 lipca
Fajne (jako) zdjecie. Ladnie widac detale wczesnych bluz, wczesne naramienniki w szpic (bez zaokraglen wokol guzika) z numerami pulku i wczesny wzor furazerek. Zaskakuje mnie brak temblaka na bagnecie na tym, jak sie wydaje, dosc wczesnym zdjeciu.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat