Trabant 601 #96 Rajd Monte Carlo 1992 - IST Models

Duże zdjęcie Trabant 601 #96 Rajd Monte Carlo 1992 - IST Models
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 5
<
>
Można sobie tylko wyobrazić, jak zaskoczeni byli kibice obserwujący trasę rajdu Monte Carlo 1992 kiedy obok Lancii Delta, Fordów Sierra i Toyoty Celica zobaczyli poczciwego Trabanta 601. Samochodem oznaczonym numerem 96 wystartowała francuska załoga Elisabeth (kierowca) i Virginie (pilot) de Fresquet. Były to matka i córka, które wzięły udział w rajdzie celem zebrania funduszy dla sierocińca Griadiniari niedaleko Bukaresztu. Stąd na pojeździe umieszczono napisy Une Trabant Pour la Roumanie. Warto wspomnieć, że Elisabet de Fresquet była zawodowym kierowcą rajdowym oraz działaczem społecznym silnie zaangażowanym w działalność charytatywną. Przed rajdem silnik Trabanta został podkręcony z 26 KM do 85 KM. Rajdowy Trabant miał spalać od 9 do aż 30 litrów na przejechane 100 kilometrów. Załoga ukończyła rajd na ostatnim miejscu mieszcząc się w dopuszczalnym czasie. Czas przejazu wyniósł 3 godziny i 57 minut.Model w skali 1/43. Producent IST Models.
Data dodania: 17 lipca 2017
Datowanie przedmiotu: 2010
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 194 razy od 17 lipca 2017
Reklama
Dodaj komentarz
17 lipca 2017
fajny model :) samochody z dzieciństwa... teraz rzadkość na polskich drogach
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat