niemieccy żołnierze w Grecji 1941

Duże zdjęcie niemieccy żołnierze w Grecji 1941

26 maja 1941 roku. Grupa niemieckich żołnierzy pozuje do zdjęcia na tle wojskowych ciężarówek.

 

 

Eksponaty służą jedynie poszerzaniu wiedzy historycznej (edukacyjnej, naukowej i kolekcjonerskiej) i nie są wyrazem moich osobistych poglądów, ani nie służą propagowaniu żadnej totalitarnej ideologii (NIE PROPAGUJĘ FASZYZMU, NAZIZMU, ANI KOMUNIZMU).

Data dodania: 8 sierpnia, 11:06
Datowanie przedmiotu: 1941
Miejsce pochodzenia: Grecja
Stan eksponatu: Nie określono
Zdjęcia na licencji:
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 51 razy od 8 sierpnia, 11:06
Reklama
Dodaj komentarz
11 sierpnia, 08:42

Nie ma sprawy. Wiedza to nic innego jak szukanie w zrodlach. Czesc z niej zostaje w glowie, czesc trzeba odswierzac w razie potrzeby, tu sie przydaje katalogowanie zbiorow zdjec, ksiazek i linkow. Poza tym zrodla i interpretacje informacji, bywaja tez omylne, co juz kilka razy wyszlo w czasie dyskusji wokol Twoich eksponatow.

10 sierpnia, 22:34 , edytowany: 10 sierpnia, 22:36

dziękuję za miłe słowa o serii zdjęć i cenne uwagi, które wzbogacają wiedzę na ich temat (wiedzy o tej tematyce to teraz ja Ci zazdroszczę ;) co do samej serii to rzeczywiście ciekawa, choć niestety nie udało mi się zakupić całej... natomiast to co mam pokazuje, że ta jednostka służyła we Francji, Bułgarii, Rumunii, Grecji,  na Ukrainie i na Węgrzech... i prawdopodobnie nie był to koniec jej bojowego szlaku. Postaram się dodać jeszcze kilka zdjęć dokomentujących jej losy... choć przeplatał je będę teraz serią zdjęć innych/innej jednostki z... kampanii wrześniowej :)

10 sierpnia, 19:31

Po lewej w tle najwcześniejsza wersja półgąsienicowego ciagnika artyleryjskiego (znanego jako SdKfz7) czyli KM m8 (Krauss Maffei- mittlerer 8 ton). Obok niego, bardziej w centrum, prawdopodobnie Opel Blitz 1.5t. (mniejszy od 3 tonowego). No i jeszcze jeden smaczek- oficer stojacy w centrum. Wyraźnie widoczna różnica w kolorze pomiedzy jego stlowo- szarymi bryczesami a oficerska kurtą służbową w kolorze feldblau. Na nogach oficerki a na głowie oficerska wersja furażerki. Kolejna fotka której zazdroszczę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat