w Paryżu z żoną

Duże zdjęcie w Paryżu z żoną

Luty 1941 roku. Niemiecki żołnierz z Luftwaffe z żoną (?) w Paryżu. W tle restauracja i wojskowe ciężarówki ( m.in. Daimler-Benz).

 

 

Eksponaty służą jedynie poszerzaniu wiedzy historycznej (edukacyjnej, naukowej i kolekcjonerskiej) i nie są wyrazem moich osobistych poglądów, ani nie służą propagowaniu żadnej totalitarnej ideologii (NIE PROPAGUJĘ FASZYZMU, NAZIZMU, ANI KOMUNIZMU).

Data dodania: 11 sierpnia, 09:49
Datowanie przedmiotu: 1941
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Nie określono
Zdjęcia na licencji:
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 62 razy od 11 sierpnia, 09:49
Reklama
Dodaj komentarz
12 sierpnia, 08:53

Z reguly godla jednostek byly malowane na blotnikach. Na jednym (lewym)  znak taktyczny a na drugim godlo. Ale jak to u niemcow, zawsze znalazly sie jakies odstepstwa. Maskotki raczej malowano na pojazdach pancernych ale i ta mozliwosc jest niewykluczona. Pod w/w malowidlem widoczna (bardzo slabo w postaci ciemnych linii) tabela klasyfikacyjna pojazdu. To w sumie dosyc wazne bo karmieni filmami wojennymi czesto widzimy na drzwiach samochodow krzyze belkowe. Na drzwiach zawsze byla w/w tabela, krzyze belkowe na samochodach w zasadzie malowano tylko w przypadku pojazdow zdobycznych.

12 sierpnia, 08:46

na drzwiach pierwszego samochodu (po prawej) namalowano jeszcze coś przypominającego głowę misia (?), małpy (?) nie wiem czy to indywidualna ozdoba pojazdu czy może jakieś oznaczenie jednostki ?

11 sierpnia, 20:07

Pojazd jako drugi, widoczny w tle, wyląda na LG 3000 (marka zgodna z podaną w opisie), zaś pojazd będący bliżej mocno przypomina L 3000, tego samego producenta. Nie pasuje mi tylko wygląd bocznej i przedniej szyby ale to może być albo jakas modyfikacja albo rzadsza wersja. Sam żołnierz zaś to unteroffizier czyli po naszemu plutonowy. Zgodnie z regulaminem obowiązujacym do roku 1942 ma przyszyte patki do kołnierza płaszcza z chrakterystycznym obszyciem wokół dwóch krawędzi, zastępujących tresę podoficerską wokół całego kołnierza. Jest to przykład munduru wyjściowego, buty marszowe zastapione trzewikami. 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat