Chrystus Frasobliwy

Duże zdjęcie Chrystus Frasobliwy
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
18 / 18
<
>
Wymiary: 49 x 19 x 19 cmTechnika: gips polichromowanyPostać siedzącego Jezusa Chrystusa w cierniowej kornie, głowę ma wspartą na prawej dłoni, w lewej trzyma berło, na ramionach narzucony czerwony płaszcz z zielonkawym podbiciem, odkrywający nagi tors. Chrystus siedzi na wysokim postumencie z napisem „Oto Człowiek”.  Według przekazu poprzednich właścicieli rzeźba była przechowywana w prywatnych zbiorach rodzinnych w miejscowości Góra Świętej Anny w województwie opolskim. W 1941 roku rzeźbę otrzymała – w ramach podziękowania za opiekę nad starszą 86-letnią kobietą Grischke – babcia właściciela. Starszej kobiecie rzeźbę podarowała ciotka, tej z kolei babka.
Data dodania: 11 sierpnia 2017
Datowanie przedmiotu: 1850 - 1900
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 84 razy od 11 sierpnia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.