OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
30 / 40
<
>
Bagnet do karabinu mauser, odnaleziony we wsi (okolice Hajnówki)  w której w latach 41-44 stacjonowały niemieckie wojska. Jugosłowiańska przeróbka bagnetu 98/05 (tzw. liść), która polegała na zwężeniu głowni - tak aby pasowała ona do jugosłowiańskiej pochwy oraz dodaniu jelca z pierścieniem na lufę. Dziękuję koledze zukuri z pomoc w tworzeniu opisu. Pozdrawiam
Data dodania: 12 sierpnia 2017
Datowanie przedmiotu: 1924
Miejsce pochodzenia: Jugosławia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: zukuri Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 236 razy od 12 sierpnia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
20 sierpnia 2017
Dzięki za info i pozdrawiam.
Kustosz
12 sierpnia 2017

http://www.bayonet.lv/ru/articles/Yugoslavia/M1924B.htmPozdr,

                Piotr.dodatkowe linki:http://sweb.cz/bajo.cz/sklad_1/jugo_1924b.pdfhttp://sweb.cz/bajo.cz/sklad_1/jugoslavie_24b_2.pdf

Kustosz
12 sierpnia 2017
Jugosłowiański bagnet M-24 B.

Międzywojenna przeróbka bagnetu niemieckiego 98/05 polegająca na skróceniu głowni, zwężeniu jej i dodaniu pierścienia na lufę,

 

 

Pozdrawiam,

                                Piotr.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.