dowództwo przy samochodzie

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
202 / 500
<
>
prawdopodobnie 1939 rok, na nowej granicy rosyjsko-niemieckiej.  Rosyjskie dowództwo (parlamentariusze) nieustalonej jednostki na spotkaniu z sojuszniczymi Niemcami.



 



 



 



Eksponaty służą jedynie poszerzaniu wiedzy historycznej (edukacyjnej, naukowej i kolekcjonerskiej) i nie są wyrazem moich osobistych poglądów, ani nie służą propagowaniu żadnej totalitarnej ideologii (NIE PROPAGUJĘ FASZYZMU, NAZIZMU, ANI KOMUNIZMU).
Data dodania: 19 sierpnia 2017
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1945
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 308 razy od 19 sierpnia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
19 sierpnia 2017
masz rację, np. słynna defilada w Brześciu nad Bugiem w dniu 22 września 1939... zmyliło mnie słowo "parlamentariusze", które zinterpretowałem jako delegacja jednej z walczących stron. ale rzeczywiście mogli i negocjowali przecież też po przyjacielsku....
19 sierpnia 2017

No nie zupelnie. W 1939 dochodzilo do wielu takich spotkan. Odbywaly sie nawet wspolne defilady. Parlamentariusze bo podzial terytorialny zostal uzgodniony wczesniej a w trakcie dzialan wojennych bardzo czesto jednostki wojskowe, szczegolnie niemieckie, posunely sie dalej niz bylo to w ustaleniach politycznych. Pozniej na te tereny wchodzili sowieci a niemcy sie wycofywali. Nie wiem czy byly odwrotne sytuacje. W kazdym razie sa nawet slynne ujecia filmowe pokazujace czerwonoarmistow w spotkaniu z zolnierzami wehrmachtu przekazujacymi sobie dokumenty uzgodnien terytorialnych. Ja obstawiam ze to jednak jest 1939.

Kustosz
19 sierpnia 2017

jeżeli to parlamentariusze, to datowanie zdjęcia można przesująć na 1941 rok....bo właśnie wtedy sojusznicy stali się wrogami :) dodałem też kolejne zdjęcie pokazujące tych parlamentariuszy w czasie "rozmów"

19 sierpnia 2017

Znaczy wrzuciliśmy "odkrywcze" komentarze w tym samym czasie bo mi pierwotnie mój wyświetlił się nad moim wcześniejszym. Dopiero teraz pomiędzy nimi pojawił mi sie Twój.

19 sierpnia 2017
to co napisałeś po niemiecku , to właśnie -  " parlamentariusze na "                                   Reszta jak w poprzednim moim wpisie. Słowa nie odczytane, ale chyba mało istotne, są wykropkowane i ze znakiem zapytania.
19 sierpnia 2017
Myślę że częśc tekstu u góry to "...Parlamentar am der..." nie znam niemieckiego, jak wspominałem, jeżeli ktos zna a może poprawić gramatycznie lub składniowo...
19 sierpnia 2017
Ja odcztytał bym ten podpis jako :

" ( .... ) ?  Parlamentariusze na rosyjskiej granicy.    ( ... ) ? rosyjski pułkownik i porucznik.

ręki za to jednak obciąć bym se nie dał :)
19 sierpnia 2017

Tak, wlasnie znalazlem kupe fajnych zdjec referencyjnych ale nie wstawie bo wiadomo, opcja wstawiania jest na pokaz...

Kustosz
19 sierpnia 2017

Ten przy drzwiach to sowiecki oficer, chyba major, na kołnierzu ma stopień w formie dwóch prostokątów, gdyby były kwadraty to byłby lejtnat. Na rękawie poniżej łokcia też ma naszytą oznakę stopnia. Drugi ubrany jest w skórzaną odzież wojsk pancernych. Obaj mają na sobie typowe sowieckie szelki. Ten przy drzwiach musi być oficer starszy bo ma zegarek :)

19 sierpnia 2017

No i tutaj odczytanie opisu moze byc bardzo wazne bo przynajmniej dwoch zolnierzy to nie niemcy. Oficer przy drzwiach samochodu (jak mniemam) napewno nie jest niemcem. Czapka, okulary, oficerki jak i sam mundur nie jest ani troche podobny do niemieckiego. Pan obok w skorze... Coz, 1939 to jeszcze nie czas na "foki", napewno nie niemiec. Skoro poludniowowschodnia Polska to- rumuni, slowacy, sowieci? Przewertuje ksiazki w domu wieczorem, moze cos odkryje. Prywatnie, jedynie z przeczucia i w oparciu o fason butow i gogli obstawiam sowietow.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.