Sturmgeschütz w Polsce

Duże zdjęcie Sturmgeschütz w Polsce

zdjęcie opisane jako "Polska 1939". Widać na nim prawdopodobnie działo pancerne Sturmgeschütz III. Zastanawiająca jest jednak datowanie i umiejscowienie zdjęcia. Te działa szturmowe były dopiero testowane w 1939 roku (pięc pojazdów), w tym okresie nie były jednak używane bojowo ze względu nanadbudowę wykonaną z nieutwardzonej stali. Zdjęcie wykonano więć prawdopodobnie w Polsce, ale po 1940 roku.

Data dodania: 1 września, 10:07
Datowanie przedmiotu: 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Zdjęcia na licencji:
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 104 razy od 1 września, 10:07
Reklama
Dodaj komentarz
14 września, 07:52

to byłaby bardzo ciekawa informacja... czekam z zainteresowaniem na ewentualne potwierdzenie. pozdrawiam

14 września, 01:27

Kiedyś czytałem że dwa użyto bojowo ale mogę się mylić. sprawdzę to.

2 września, 12:19

dziękuję. więć wyjaśnione, że data ze zdjęcia jest błędna. Lokalizacja może i prawdziwa, ale tego się już nie dowiemy...

2 września, 07:59 , edytowany: 2 września, 08:02

Tak wiec nie jest to wersja A (swiadczy o tym rozmieszczenie rolek podtrzymujacych gorny bieg gasienicy). Jezeli to cos przed zolnierzem we wlazie jest celownikiem peryskopowym, to jest to wersja C lub D (boczny pancerz pokazuje ze nie E), czyli jestesmy juz nie wczesniej niz w lecie 1941 bo wersja C weszla do produkcji w kwietniu 1941. Jezeli zas jest to wersja B (z celownikiem panoramicznym) to nie moze to byc zdjecie sprzed jesieni 1940 bo produkcja tej wersji ruszyla w czerwcu tego toku.

2 września, 07:19

Raczej nie jest to jeden z wozow przedseryjnych. Te pierwsze ktore najpierw byly uzywane do testow a pozniej do szkolenia a o ktorych pisales, byly budowane na podwoziu Pzkpfw III ausf. B, czyli na podwoziu posiadajacym osiem kol jezdnych i zawieszeniu z resorami piorowymi, bardzo mocno widocznymi. Tego nie widac na tym zdjeciu. Kolo napedowe, sadzac po ksztalcie otworow ulgowych, tez pozniejsze. Musi byc cos nie halo z datowaniem.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat