Radiooperator Luftwaffe - 1940 r.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
29 / 429
<
>
Zdjęcie radiooperatora luftwaffe z 1940r.

 

Nie mam na celu propagowania jakichkolwiek ideologii.
Data dodania: 3 września 2017
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 661 razy od 3 września 2017
Reklama
Dodaj komentarz
3 września 2017
Sluga unizony. Jak mawiaja anglicy- any time. :)
3 września 2017
Jestem zobowiązany za konkretny opis i poświęcony czas .

Dziękuję .
3 września 2017
Po moderacji poprzedniego wpisu (uzupełnienie tekstu) wcięło fotki. Mnie już kur...tyna, nic nie zdziwi.

 



Zdjecia- źródło internet.
3 września 2017

No tak, będąc wywołanym do tablicy postram sie napisać coś wiecej na temat pana na zdjęciu. Najważniejsze to ranga. Żołnierz jest w najniższym w Armii Niemieckiej stopniu podoficerskim- unteroffizier (plutonowy). Ma rzadszą, czterokieszeniowa bluzę mundurową (tutaj prawdopodobnie uzywana jako wyyjściowa). Pan nie jest pilotem o czym świadczy jego odznaka radiooperatora z kwalifikacjami strzelca pokładowego (ten owalny wieniec z orłem trzymającym pioruny w szponach) przyznawanej po ukończeniu kursu i zaliczeniu minimum pięciu misji bojowych. Napewno należał do personelu latającego na co wskazuje naszywka nad lewym mankietem. Poniżej odznaki specjalnosci, odznaka sportowa Wehrmachtu. Na baretce EK II (Krzyża Żelaznego II klasy) przypięte odznaczenie którego w zasadzie nie noszono w ten sposób. Noszono jedynie baretkę ale było niepisane prawo że nosiło się w/w odznaczenie w ten sposób w dniu nadania. Co do medali, moge odszyfrować jedynie jeden, pierwszy od lewej z małym orłem Luftwaffe na tasiemce, jest to medal za wysługe lat, niestety nie znajac jego koloru trudno okreslić za ile lat ale minimum było za trzy lata słuzby. Widać że do pasa jest przypietą podoficerska broń biała (kord) której rękojeść jest przytrzymywana lewą ręka żołnierza. Pan jako personel latający napewno ma patki na kołnierzu w kolorze żółtym.



 



 



Zdjęcia- źródło internet.

3 września 2017
Poproszę kolegę Jurgena o ewentualne uzupełnienie opisu
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.