90 Lat OSP Chabówka

Duże zdjęcie 90 Lat OSP Chabówka
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 250
<
>
Z braku dokumentacji z pierwszych lat działalności OSP trudno jest wymienić dokładnie pierwszych założycieli. Jedyny dokument potwierdzający jaki udało się zdobyć jest protokół z zebrania Strażaków z ówczesnymi władzami powiatowymi z 20 marca 1960 roku. Na początku działalności OSP borykała się z problemami finansowymi, z brakiem potrzebnego sprzętu gaśniczego, mundurów ochronnych oraz chyba najważniejszych elementów wyposażenia Straży Pożarnej – wozu bojowego oraz budynku remizy strażackiej. Na początku lat 70 zapał strażaków do działalności zanikł. Trudno było się zmobilizować do dalszej działalności, na zebraniach pojawiało się kilka osób. W 1982 roku zakupiono od Pani Bernadetty Kołodziej działkę, na której był wybudowany garaż na samochód bojowy OSP Chabówka a w 1986 wyposażono w samochód Star 25 GBAM. W dniu 24 czerwca 2017 roku Jednostka świętowała 90 lecie swojej działalności.
Data dodania: 29 listopada, 11:51
Datowanie przedmiotu: 2017
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 46 razy od 29 listopada, 11:51
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat