KWHW Schwerer Kreuzer

Duże zdjęcie KWHW Schwerer Kreuzer
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
329 / 346
<
>
Ciężki krążownik. Figurka wykonana z sztucznego tworzywa, z serii Wehrmacht 2. Zbiórka Niemieckiego Czerwonego Krzyża odbyła się 22 i 23 marca 1941 roku.

Eksponaty służą jedynie poszerzaniu wiedzy historycznej (edukacyjnej, naukowej i kolekcjonerskiej), nie są wyrazem moich osobistych poglądów, ani nie służą propagowaniu żadnej totalitarnej ideologii (NIE PROPAGUJĘ FASZYZMU, NAZIZMU, ANI KOMUNIZMU).
Data dodania: 30 stycznia, 12:00
Datowanie przedmiotu: 1941
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 95 razy od 30 stycznia, 12:00
Reklama
Dodaj komentarz
31 stycznia, 21:57
dziękuję za interesujący komentarz. pozdrawiam :)
30 stycznia, 18:34
Co prawda sylwetka stylizowana, mocno uproszczona i mało proporcjonalna, ale wyraźnie wzorowana na lekkim krążowniku "Nürnberg". Żaden z krążowników ciężkich Kriegsmarine nie miał trzech wież artylerii głównej (jedna na dziobie i dwie na rufie), zaś drugi z jednokominowych krążowników lekkich - "Leipzig" miał m. in. nadbudówki o wyraźnie innym kształcie, katapultę przed kominem i tylko dwa maszty (wliczając ten na kominie). Autor figurki odwzorował nawet charakterystyczny dla "Nürnberga" dźwig widoczny z tyłu nadbudówki dziobowej. Pozostałe (poza "Lepizig" i "Nürnberg") niemieckie drugowojenne krążowniki lekkie były dwukominowe.
Przy okazji ciekawostka - po wojnie, "Nürnberg" trafił w skład floty radzieckiej jako "Admirał Makarow". Pocięto go na złom na początku lat sześćdziesiątych.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat