KWHW Zestörer

Duże zdjęcie KWHW Zestörer
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
337 / 346
<
>
niemiecka wojenna pomoc zimowa. Niszczyciel z serii Wehrmacht 1. Zbiórka odbyła się 17 sierpnia 1940 roku.Eksponaty służą jedynie poszerzaniu wiedzy historycznej (edukacyjnej, naukowej i kolekcjonerskiej), nie są wyrazem moich osobistych poglądów, ani nie służą propagowaniu żadnej totalitarnej ideologii (NIE PROPAGUJĘ FASZYZMU, NAZIZMU, ANI KOMUNIZMU).
Data dodania: 7 lutego, 10:05
Datowanie przedmiotu: 1940
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 87 razy od 7 lutego, 10:05
Reklama
Dodaj komentarz
8 lutego, 10:35
temat niemieckich niszczycieli to długa i ciekawa historia ( a czasem dość zaskakująca, jak pokazuje wspomniany przykład z fundamentami Pałacu Kultury), los bliźniaczego okrętu Scharnhorst, był jeszcze gorszy. Zatopiły go  brytyjskie jednostki w grudniu 1943 roku, zginęła niemal cała załoga...
7 lutego, 20:07
Sylwetka tego "niszczyciela" wzorowana była najwyraźniej na... szybkim pancerniku "Gneisenau" :-). A różnica wyporności między najwiekszym niemieckim drugowojennym niszczycielem (klasy "Narvik") a "Gneisenau", była w realu - bagatela - kilkunastokrotna.
Sylwetka "Gneisenau" różniła się od bliźniaczego "Scharnhorsta" przede wszystkim masztem na kominie ("Scharnhorst" miał maszt na tylnej nadbudówce).
Ciekawostka: "Gneisenau" został w 1945 samozatopiony przez Niemców w Gdyni. Po wydobyciu wraka, pochodząca z niego stal została użyta m. in. na zbrojenia fundamentów warszawskiego Pałacu Kultury.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat