OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 58
<
>
- podziałka - brak,

- nr seryjny: 168740.



Firma znajduje się w Rathenow (północny-zachód od Berlina). Została założona około roku 1800 przez pastora Johann Heinrich August Duncker i produkowała szkła/soczewki do okluarów. Przekazał firmę w 1824 roku synowi Eduardowi Duncker. Ten z kolei nie mając dzieci przekazał firmę siostrzeńcowi Emilowi Busch w 1845 roku. Do tego czasu firma figurowała pod nazwą "Optische Industrie-Anstalt, Rathenow". Emil Busch dołączył do firmy pięć lat wcześniej po studiach optyki i handlu. Sprzedał spółkę 22 października 1872 roku tworząc spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Firma została następnie przemianowana na "Rathenower Optische Industrie Anstalt (dawniej Emil Busch) AG", a Busch stał się jednym z dyrektorów. Nazwę zmieniono ponownie 14 sierpnia 1908 roku na "Emil Busch AG Optische Industrie". Podczas II wojny światowej, nazwą kodową spółki było cxn wprowadzone w marcu 1941. Po II wojnie światowej nazwa fabryki, znajdującej się w sowieckiej strefie okupacyjnej, została zmieniona na 'Rathenower Optische Werke GmbH', a od 1948 na 'VEB Rathenower Optische Werke'. Później stała się częścią zakładów Zeiss pod nazwą 'VEB Carl Zeiss Jena' w NRD. Jednocześnie właściciel założył firmę równoległą w Getyndze (RFN) w 1949 roku, a nazwa zmieniła się ponownie w 1953 roku na 'Emil Busch GmbH, Göttingen'.

Prawa muszla oczna jest innego typu.  Posiada powtórzony numer seryjny na dolnej szynie łączącej korpus. Wiele modeli Marlux było wyprodukowanych jeszcze przed I wojna światową. Stozkowe muszle oczne, kształt tub obiektywów i niski numer seryjny świadczą o przedwojennej produkcji lornetki.
Data dodania: 1 kwietnia 2018
Datowanie przedmiotu: 1910 - 1914
Miejsce pochodzenia: Prusy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 483 razy od 1 kwietnia 2018
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.