OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 5
<
>
Sztylet. Niczego o nim nie wiem. Data widoczna na ostrzu 1742. Rękojeść obłożona koścą. Dłudość : 24 cm.
Data dodania: 14 kwietnia
Datowanie przedmiotu: 1742
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 99 razy od 14 kwietnia
Reklama
Dodaj komentarz
25 kwietnia, 21:26
Wg. mnie może to być turecki sztylet, tzw. "Surmene", przynajmniej kształt na to wskazuje.  Co do zasady nie miały one jelca - na zdjęciu słabo  widać, ale możliwe, że został wtórnir dorobiony. Były to małe, bojowe sztylety do skrytego przenoszenia. Jezeli chodzi o datowanie - byłbym bardzo ostrożny - raczej nie wygląda na połowę XVIII w.
 
14 kwietnia
Po polsku to Astipalea :) Stampalia to chyba włoska nazwa wyspy, spodkałem kilka razy przedmioty sygnowane Stampalia ale z datą 1912 takie pamiątki z przejęcia wyspy przez włochów Pozd.. 
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
14 kwietnia
Oprócz daty jest też napis Stampalia.To nazwa greckiej wyspy z tym że nie pisana po grecku bo wtedy byłaby to Αστυπάλαια.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.