OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 2
<
>
Pocztówka przedstawia:

WFM M06

  Prototyp zbudowano w 1952 r., jednak motocykl w tej wersji okazał się zbyt skomplikowany i zbyt drogi jak na ówczesne możliwości warszawskiej Fabryki Motocykli oraz możliwości finansowe potencjalnych nabywców. Opracowano więc wersję uproszczoną M06, której produkcja rozpoczęła się w lutym 1955 roku.

Głównymi zaletami pojazdu były: prostota konstrukcji, odporność na złe drogi i łatwość naprawy. Ponieważ WFM nie była w stanie sprostać dużemu zapotrzebowaniu, kilka miesięcy później ten sam model pod nazwą WSK zaczęto produkować również w Świdniku.

W 1955 r. przygotowano równie wersję eksportową motocykla WFM 06, z akumulatorem, klaksonem, światłami pozycyjnymi, z licznikiem wbudowanym w górną półkę i z chromowanymi obręczami kół. Po dwóch latach te luksusowe elementy wprowadzono również do motocykli przeznaczonych na krajowy rynek. Łącznie wyprodukowano

600 tysięcy motocykli WFM 06 w różnych wariantach.

Wydawca:wwwCentrumPromocjiMotoryzacji.pl MOT1115-M07

 
Data dodania: 15 maja, 11:42
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 30 razy od 15 maja, 11:42
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat