Pruski orzeł grenadiera z monogramem FWR

Duże zdjęcie Pruski orzeł grenadiera z monogramem FWR
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
75 / 76
<
>
Prawdopodobnie jest to orzeł pruskiego grenadiera a sądząc po jego niewielkim rozmiarze najprawdopodobniej był noszony na grenadierskiej czapce - czako. Na piersi orła widnieją litery FWR (Fridericus Wilhelm Rex) czyli Król Fryderyk Wilhelm.

Może ktoś posiada więcej informacji na jego temat.
Data dodania: 17 maja, 20:16
Datowanie przedmiotu: 1750 - 1801
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 59 razy od 17 maja, 20:16
Reklama
Dodaj komentarz
17 maja, 22:38
Może być z tym problem,gdyż dragoni obok huzarów i ułanów stanowili elitę i prawie każdy regiment produkował swoje adlery.Pozostaje jeszcze pickelhauba dziecięca,ale prawie brak materiału porównawczego.Powodzenia w poszukiwaniach!
17 maja, 22:24
Thx, obstawiałem że patszyna jest starsza. Na tych modelach czapek orły mają skrzydła pionowo do góry, takiej z orłem jak moja znaleźć nie mogę.
17 maja, 21:40 , edytowany: 17 maja, 21:44
Piękny fant gratuluję!!! Obstawiłbym Model 1910 Schirmmütze z regimentu dragonów,ale nie wiem którego.Pozdrawiam.Po naszemu czapka oficerska z daszkiem dragonów.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat