Gwardyjski pułk ułanów

Duże zdjęcie Gwardyjski pułk ułanów
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
15 / 16
<
>
Gwardyjski pułk ułanów nr2 z Berlina.Epolety m.1873.Ułani podpisywali kontrakt na dwa lata,ale byli również tacy,co podpisywali kontrakt na rok.To zdjęcie jest kaprala z jednorocznym kontraktem,świadczą o tym epolety obszyte czarno-białą taśmą.Różnica między nimi była taka,że jednoroczni pochodzili z bogatych domów i za mieszkanie,jedzenie i mundur musieli zapłacić z własnej kieszeni.Mundury kupowali w tych samych zakładach co oficerowie.Podszewka ułanki wykonana jest z jedwabiu tak samo jak tunika oficerska.Najbardziej widoczne różnice były w nakryciach głowy. Jednoroczniak mógł nadać" tschapce" charakter hełmu oficerskiego, pod warunkiem, że pochodził ze stanu szlacheckiego.Fotograf von J.Lawitzky.
Data dodania: 12 czerwca, 16:23
Datowanie przedmiotu: 1873 - 1885
Miejsce pochodzenia: Prusy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 44 razy od 12 czerwca, 16:23
Reklama
Dodaj komentarz
12 czerwca, 16:53
Dziękuję Becksi! Jednoroczniaka ciężko trafić,ale się udało.Znasz mnie jak się zawezmę to nie ma rzeczy niemożliwych.
12 czerwca, 16:45
Świetna fotografia i ciekawy opis!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.