OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 31
<
>
Bakelitowy pojemnik na lozantynę (10 tabletek) - środek do odkażania skóry z bojowych środków chemicznych. Według regulaminu żołnierz, którego skóra miała kontakt z substancją chemiczną o niewiadomym pochodzeniu, miał obowiązek rozpuścić określoną ilość tabletek w wodzie, a powstałym roztworem posmarować skórę w miejscu zakażenia. Na pojemniczkach na lozantynę podana była data jej produkcji w dwojaki sposób:

- na spodzie pojemniczka wybity był rok produkcji, ale ponieważ mógł się on różnić od daty wyprodukowania zawartości, datę produkcji tabletek lozantyny oznaczano kolorem plastra zabezpieczającego wieczko, według następującego schematu:

rok 1940 - kolor czerwony

rok 1941 – kolor czarny

rok 1942 – kolor jasno zielony

rok 1943 – kolor żółty

 
Data dodania: 13 czerwca, 21:56
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 28 razy od 13 czerwca, 21:56
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.