Pojedynek T34 - Stuga III Przestrzelona Belka !

Duże zdjęcie Pojedynek T34 - Stuga III Przestrzelona Belka !
Historia pewnej stodoły

Była taka stodoła koło Radomia pamiętająca wydarzenia ofensywy styczniowej z 1945 roku . Ale od początku. Mam znajomego w okolicach Radomia, znamy się parę lat, ale o tej historii opowiedział mi stosunkowo niedawno. W 1945 roku podczas ofensywy styczniowej doszło do pojedynku między Szturmgeszutz III a T-34. W rezultacie T-34 został uszkodzony, a Szturmgeszutz III ugrzązł w torfie. T-34 naprawiono i pojechał na Berlin, pewnie poległ gdzieś dalej. Natomiast załoga niemieckiego, działa nie mogąc wyjechać z błotnistego terenu, ostrzelała komorę silnika z "pięści pancernych" i uciekła.

Na drodze pojedynku czołgów stała stodoła, w której można było zobaczyć przestrzeloną jedną z narożnych belek. Nie bardzo chciałem w to uwierzyć i poprosiłem gospodarza, żeby zaprowadził mnie tam. Byłem zaskoczony, wszystko się zgadzało. Belka była popękana i przestrzelona na wylot. Później ustaliłem, że pocisk przeszedł przez belkę, przeleciał przez przeciwległą ścianę i, jak twierdzi gospodarz, wyżłobił rysę w ziemi i nie eksplodując, wpadł do stawu, który znajduje się w odległości około 20 metrów od stodoły.
Pewnej zimy dostałem telefon od gospodarza iż stodoła
nie wytrzymała naporu śniegu i się zawaliła , belkę wyciął i mogę ją sobie zabrać :):):) Na pierwszej fotografii stodoła jeszcze była cała ! Na trzeciej fotografii pokazałem jeszcze inne przestrzeliny z tego wydarzenia ale już po zawaleniu się stodoły .
Data dodania: 4 maja 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Zdjęcia na licencji:
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 373 razy od 4 maja 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat