FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Ciechanów

Polska łuska kaliber 5,5 mm

10 maja 2014

Proszę o informacje do jakiej broni była używana ta łuska?
Kaliber 5,5 mm wyprodukowana w Państwowej Fabryce Amunicji
w 1937 roku z mosiądzu Norblina
10 maja 2014
Mam taką samą, również mnie zastanawiało od czego to łuska niestety nie znalazłem broni od którejpochodzi :\
10 maja 2014
Być może to jakiś przedwojenny odpowiednik KBKS-U służący do nauki strzelania
10 maja 2014
W MWP widziałem karabin szkolny wp przedwojenny wzorowany na mauserze tylko kaliber nie pamiętam czy 6,5 czy 5,5
10 maja 2014
Były takie karabiny,ale w większosci zasilane amunicją bocznego zapłonu
10 maja 2014
No właśnie to dziwne że przy tak małym kalibrze jest zwykła splonka, ja próbowałem dość dlugo w przypadku mojej łuski znaleźć od czego to ale nie trafiłem nic, różne opinie słyszałem między innymi opinię że jest to luska od pistoletu w co raczej wątpię
10 maja 2014
Najbardziej podobna jest czeska S&B 22 HORNET jest trochę dłuższa i ma większą kryzę
Więc raczej ta polska jest od broni myśliwskiej
10 maja 2014
Z biciami wojskowymi? Raczej chyba nie:\ widziałem cywilne bicia przedwojenne z tej fabryki to wyglądają inacej
10 maja 2014
Jak się pytałem co to za luska to najcsestsza odpowiedzią było to że to od broni szkolnej tzn. Zanim dadzą rekrutowi prawdziwy karabin to strzelali z odpwiednikow KBKSu
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.