FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
7,62 mm x 25 NABÓJ PISTOLETOWY WZ. 30 SZKOLNY
7,62 mm x 25 NABÓJ PISTOLETOWY WZ. 30 SZKOLNY

JAKIE TO NOZE ??

9 lipca 2014
PROSZE O PODPOWIEDZ,JAKIE TO NOZE?
Kustosz
9 lipca 2014
Ten pierwszy - krzywy, to nepalski nóż kukri. Broń głównie cywilna, ale miały swoje wojskowe- regulaminowe odpowiedniki dla nepalskich Gurkhów, służących w armii brytyjskiej.
Kilka moich:


Ten drugi, to jakaś wersja amerykańskiego KA BARa.

Pozdrawiam,
Piotr.
9 lipca 2014
Niestety ale to raczej nie KA-ABR, nie ta osłona powyżej ostrza. Pochwa jeśli jest amerykańska to okres ok. Wietnamu. bo wtedy zaczęły w USMC wchodzić przepisy nakazujące farbować nowe skórzane elementy wyposażenia na czarno tzn kabury,pochwy do noży... jeśli jes to oryginalny kabar powiniem mieć na ostrzu bicia typu Camillus,Olean czy inny producent oraz USMC lub wersje wczesnowojenne-KABAR USMC
9 lipca 2014
Jest o na pewno produkcja powojenna bardzo bliska współczesnej-nie zwróciłem uwagi na kieszonkę na pochwie oraz żółte nici zszywające pochwę, w czasie WWII pochwę zszywano ale przy użyciu metalowych zszywek dla porównania mój KaBar http://myvimu.com/exhibit/54140917-noz-fighting-knife-mk-2-ka-bar-usmc wersja z lat 1944-1945 produkcji Camillus'a
10 lipca 2014
Nie znalazłem nigdzie KABARA o pochwie podobnej do tej którą ty masz,być może jest ta jakaś kopia zrobiona na prywatne zamówienie
Kustosz
10 lipca 2014
Nie napisałem, że to typowy amerykański ka bar, lecz wskazałem na jakim nożu oparta jest konstrukcja identyfikowanego noża. Różne wersje noży "kabaropodobnych" przyjęto w wielu armiach różnych państw (głównie azjatyckich i południowoamerykańskich). Francuska piechota morska, o ile dobrze pamiętam tez używa noża, którego konstrukcja oparta jest na ka barze.

Pozdrawiam,
Piotr.
14 grudnia 2014
czy ktoś może określić przeznaczenie tej blaszki
14 grudnia 2014
prawdopodobnie odważnik, moje wątpliwości rozwiało by podanie wagi tej blaszki
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.