FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Anne Bertho

Moja wizyta w The Royal Armouries Leeds

10 maja 2015
Niecałe dwa miesiące temu miałem okazję, odwiedzić Leeds. Co prawda pojechałem w celach innych niż turystyczne ale mając sporo wolnego czasu postanowiłem się trochę ukulturalnić. Odwiedziłem muzeum The Royal Armouries i był to strzał w dziesiątkę. Piękne zbiory w bardzo ładny sposób zorganizowane i zaprezentowane – polaczenie materiałów multimedialnych z klasyczną kolekcją. Nawet kilkuletnie dzieci nie będą się tam nudzić.
Sporo muzealiów, które gdzieś tam istnieją w literaturze natomiast trudniej je zobaczyć w naturze.
Jedyne co mnie troszeczkę rozczarowało, to ze nie ma maja w Gift Shoop-ie żadnej publikacji, która by prezentowała zbiory tego muzeum.
Samo muzeum zlokalizowane w nowym gmachu nad brzegiem rzeki około 5 minut na piechotę od głównego dworca autobusowego.
Jeśli będziecie mieli okazję być w Leeds zdecydowanie polecam odwiedziny w tej instytucji.
10 maja 2015
10 maja 2015
10 maja 2015
12 maja 2015
Wygląda imponująco! Ciekawy zbiór militariów znajduje się też w Castelvecchio w Weronie (trochę inna część świata ;)). Chociaż z tego, co pamiętam kilka lat temu z multimediami i angielskimi metryczkami przy eksponatach było ciężko. Ale uzbrojenie z regionu Veneto, bogate w piękne zdobienia, samo w sobie robi duże wrażenie.
12 maja 2015
W Veronie byłem i chyba nawet widziałem z oddali budynek arsenału w którym jak mniemam to muzeum sie znajduje, ale czasu juz nie było. Nastepnym razem. Zinnych ciekawych polecenia to napewno Museo del Ejercito w Toledo. Mniejsze ale dosyc ciekawe zbiory na zamku w Braganczy w Portugalii, małe ale tez ciekawe zbiory na zamku w Mediolanie. Muzeum na Kalemegdanie w Belgradzie. W tym belgradzkim dodatkowo mają małą ekspozycję stałą na powietrzu ale można zobaczyc polskiego TKS no i tzw. malego tygrysa czyli dopancezony Panzer 1 (wyprodukowano chyba 32 sztuki tylko).
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.