FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Delfinat
Delfinat

Jaki to obiekt w Kołomyi ? I czy w Kołomyi ?

Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
20 marca 2016
Jaki to obiekt z Kołomyi? Mam starą pocztówkę "z okienkiem", która przedstawia rynek w Kołomyi i tamtejszy ratusz. Problem mam ze zidentyfikowaniem drugiego obiektu "w okienku". Czy może ktoś pomóc ? Pocztówka została błędnie sklejona do góry nogami, więc może ten obiekt w okienku wcale nie znajdował się w Kołomyi ?. Za pomoc z góry dziękuję.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
21 marca 2016
Ratusz w Kołomyi wygląda inaczej
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%82omyja#/media/File:Kolomyia_City_Hall.jpg
To są dwie różne pocztówki z których ta pierwsza z widokiem z Kołomyi służy tylko za podkładkę dla tej drugiej z widokiem raczej jakiegoś kościoła który niekoniecznie znajduje się w Kołomyi.Zapewne dlatego sklejono je do góry nogami aby podpisy na właściwej pocztówce nie były mylące dla widoku na tej drugiej.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
21 marca 2016
tak, ja wiem, że inaczej wygląda ratusz : ) tak wyglądający właśnie ratusz jest na pocztówce przed otworzeniem okienka. Oglądałam w necie najważniejsze obiekty w Kołomyi i nie mogłam znaleźć niczego podobnego do tego, co jest w okienku. Mogłabym rozkleić, ale szkoda mi, a nawet nie wiem, czy udałoby mi się, bo napis, jeżeli jest, to pewnie by został usunięty ...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
21 marca 2016
Wygląda na synagogę w.....? poszperam.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
21 marca 2016
Też pomyślałem o synagodze...widocznie jej widok był dla kogoś ważny a jednocześnie niebezpiecznie się było nim afiszować więc został w ten sposób ukryty (pocztówka będąca skrytką jest z niemieckimi napisami więc pewnie okupacyjna).Nie jest to Wielka Synagoga z Kołomyi (nieistniejąca)ani żadna inna z Kołomyi,przeglądałem też wiele zdjęć innych synagog i żadna nie pasuje...
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
21 marca 2016
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
21 marca 2016
to karta z czasów przed odzyskaniem niepodległości ....
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.