FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Przybornik do 7.62 mm pm K i kbk AK
Przybornik do 7.62 mm pm K i kbk AK
Przybornik do 7.62 mm pm K i kbk AK
Przybornik do 7.62 mm pm K i kbk AK
Przybornik do 7.62 mm pm K i kbk AK

Noc Walpurgii 30 kwietnia - 1 maja - harce czarownic i nie tylko

Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
30 kwietnia 2016
Noc Walpurgii to nic innego jak święto czarownic :) w nocy z 30 kwietnia na 1 maja lecą na Brocken na czym popadnie (widły, miotły, świnki, kozy etc) i tam odprawiają dzikie orgie.
---
czy nasze słowo "harce" w wyrażeniu np. "odprawiać harce" / harcować nie pochodzi może od właśnie gór Harz, gdzie dzikie szaleństwo ogarnia niewiasty parające się czarną magią ? Hmmm ... na koniec nagrodą jest kopulacja z diabłem .....
-------
Zbiór pocztówek "Walpurgisnacht" Otto Stieffel'a: http://myvimu.com/collection/11965619-otto-stieffel-walpurgisnacht-postkarten-sylwetki
Post został zmieniony przez moderatora z powodu: data
Profil Profesjonalny
30 kwietnia 2016
A ja zapraszam na harce z czarownicami tutaj:
http://myvimu.com/collection/22622419
Niektóre są wstrętne, ale bywają też grzechu warte. Pomarzyć dobra rzecz.
-------
Harce (z węg. harc tzn. walka) – obyczaj znany od czasów starożytnych polegający na odbywaniu pojedynków przed rozpoczęciem bitwy. Harcownikami (harcerzami) bywali zazwyczaj rycerze, chcący w ten sposób uzyskać wojenną sławę. (WIKI)
Ale także - dokazywać, swawolić - (PWN), czyli właśnie to co robią czarownice w górach Harzu. No i która opcja jest prawdziwa?
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
30 kwietnia 2016
no chyba ta słownikowa, bo z tym Harz 'em to tak mi się tylko skojrzyło ;)
x
piękna kolekcja na dzisiejszą noc .....
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.