FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Browar Szczytno Piwo jasne pełne

Co to za pieczątka?

22 czerwca 2016
Proszę o pomoc w określeniu co przedstawia pieczęć, z jakiego może być okresu, czy jest coś warta. Nadmienię iż pieczęć została znaleziona podczas wykopów na działce położonej niedaleko Częstochowy. W załączeniu przesyłam zdjęcia.
23 czerwca 2016
Poniżej dorzucam jeszcze zdjęcie odbicia w wosku oraz jedno dokładniejsze zdjęcie.
24 czerwca 2016
wygląda bardzo ciekawie, całkiem możliwe, że jest coś warta.
25 czerwca 2016
Tylko chciałbym jeszcze cokolwiek się o niej dowiedzieć, może udało by się zidentyfikować ten herb?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 czerwca 2016
Herb.. (poszukam ), najprawdopodobniej XVIII wiek (druga połowa).
19 lipca 2016
I wiadomo coś z tym herbem???
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
19 lipca 2016
Narazie nic nie znalazłem, poszukam w zagranicznych np.węgierskich.
24 lipca 2016
Wielkie dzięki za fatyge, bo jest to dla mnie dość ważne. :)
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 lipca 2016
Też szukałem i nie znalazłem.Jedynie umieszczone w klejnocie ramię z nabitą na miecz głową (jeśli to głowa) można skojarzyć z herbem Terebesz (choć tam było w inną stronę i na tarczy herbowej a klejnotem trzy strusie pióra,poza tym hełm był zwieńczony koroną a tutaj jest raczej zawój).Co jest na tarczy herbowej (owalnej) w tej pieczątce trudno rozszyfrować (kojarzy mi się z rakiem ale pewności nie mam).Po bokach są jeszcze labry czyli ornament roślinny.Myślę że może nie być polska.
25 lipca 2016
Mi wydaje się, że w górnej części widnieje ręka trzymająca buławę.
25 lipca 2016
Z tego co dziś patrzyłem na herbie nie znajduje się zawój a korona (jednak jeśli się mylę to wybaczcie za błędy ponieważ jestem początkujący)
25 lipca 2016
A na tarczy herbowej znajduje się chyba postać (wydaje się mi, że jest to kobieta), stojąca na takiej małej kuli ze skrzydełkami po bokach.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 lipca 2016
No właśnie-każdy widzi tutaj coś innego a w ten sposób nic się nie rozszyfruje.Potrzebna jest czytelna,dobrej jakości odbitka pokazana w takim zbliżeniu i ostrości aby bez zgadywania można było określić jakie zawiera elementy i dopiero wtedy można się pokusić o szukanie.Sugeruję zrobić odbicie w tuszu ale na papierze na którym tusz nie będzie się rozpływał jak na bibule,następnie sfotografować w trybie makro w świetle rozproszonym gdzieś blisko okna i wtedy zobaczymy.
25 lipca 2016
Dzięki za rady do końca tygodnia postaram się wrzucić coś lepszego.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 lipca 2016
W klejnocie na mieczu raczej jest wieniec.
Jak znaleziony w okolicach Częstochowy - kiedyś był to powiat lelowski ,pewno w spisach szlachty tego powiatu należało by szukać.
25 lipca 2016
Zaciekawiła mnie jedna rzecz, przeglądałem już wiellleee różnych herbów, ale żaden nie miał okrągłej tarczy herbowej czy to wskazuje na specyficzność tego herbu^^, czy to tylko przypadek? Może dzięki temu łatwiej będzie coś znaleźć?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 lipca 2016
W heraldyce zachodnioeuropejskiej tarcze okrągłe,owalne i rombowe posiadały herby kobiet.
4 sierpnia 2016
Udało się coś znaleźć, bo mi nie. Odbitke z tuszu wrzucę dopiero w przyszłym tygodniu.
4 sierpnia 2016
Myślałem o odbiciu tuszem na papierze, ale to nie ma sensu. To jest pieczęć lakowa nie da się odbić jej wszystkich szczegółów na papierze, wyjdą jedynie zarysy i kontury.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
4 sierpnia 2016
Skoro nie figuruje w herbarzach ,być może to jest coś na podobieństwo herbu, może emblemat firmy...
8 sierpnia 2016
Możliwe...
29 września 2016
Ma ktoś jeszcze coś? Bo jak nie to temat do zamknięcia...
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.