FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
leichte
leichte

Nieznane odznaczenie.

10 stycznia 2018
Witam i proszę o identyfikację tego orderu. Prawdopodobnie jest on związany z niemieckimi bractwami kurkowymi.Może ktoś wie więcej na ten temat.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
10 stycznia 2018
Mnie to odznaczenie ze względu na kształt wstążki i widoczną pod nią koronę kojarzy się raczej z Danią.
10 stycznia 2018
Na znanym portalu aukcyjnym jest wystawiony podobny z identyczną wstążką, opisany jako niemiecki. Stąd wniosek, być może błędny, że ten również stamtąd pochodzi.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
10 stycznia 2018
Pewności co do jego pochodzenia nie mam ale zerknij do mojego zbioru odznaczeń - są tam dwa duńskie.A opis na portalu aukcyjnym też może być błędny...
10 stycznia 2018
Piękna kolekcja, nie tylko odznaczeń. Wracając do tematu- problem w tym że ordery wielu krajów są podobne. Idąc tropem niemieckim natrafiłem np. na coś takiego: http://www.kbs-srem.pl/?page_id=20.  Nadmienię że zalinkowane bractwo współdziała z takowym bractwem w Bergen w Niemczech.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 stycznia 2018
Rzeczywiście,wstążki przy kilku odznaczeniach identyczne,chociaż same odznaczenia wyglądają inaczej.Jedno wydaje się być pewne - jest to odznaczenie związane ze strzelectwem.
15 stycznia 2018
Wczoraj znalazłem niemiecki sklep internetowy w którym można kupić taki order. Nie jest to więc niestety żaden historyczny okaz:) Temat uważam więc za zamknięty.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.