FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

LOSOWY EKSPONAT
Menażka M1910
Menażka M1910
Menażka M1910
Menażka M1910
Menażka M1910

Nieznane odznaczenie.

10 stycznia, 10:35
Witam i proszę o identyfikację tego orderu. Prawdopodobnie jest on związany z niemieckimi bractwami kurkowymi.Może ktoś wie więcej na ten temat.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
10 stycznia, 11:22
Mnie to odznaczenie ze względu na kształt wstążki i widoczną pod nią koronę kojarzy się raczej z Danią.
10 stycznia, 12:07
Na znanym portalu aukcyjnym jest wystawiony podobny z identyczną wstążką, opisany jako niemiecki. Stąd wniosek, być może błędny, że ten również stamtąd pochodzi.
10 stycznia, 14:35
Pewności co do jego pochodzenia nie mam ale zerknij do mojego zbioru odznaczeń - są tam dwa duńskie.A opis na portalu aukcyjnym też może być błędny...
10 stycznia, 17:22
Piękna kolekcja, nie tylko odznaczeń. Wracając do tematu- problem w tym że ordery wielu krajów są podobne. Idąc tropem niemieckim natrafiłem np. na coś takiego: http://www.kbs-srem.pl/?page_id=20.  Nadmienię że zalinkowane bractwo współdziała z takowym bractwem w Bergen w Niemczech.
11 stycznia, 10:13
Rzeczywiście,wstążki przy kilku odznaczeniach identyczne,chociaż same odznaczenia wyglądają inaczej.Jedno wydaje się być pewne - jest to odznaczenie związane ze strzelectwem.
7 dni temu o 14:20
Wczoraj znalazłem niemiecki sklep internetowy w którym można kupić taki order. Nie jest to więc niestety żaden historyczny okaz:) Temat uważam więc za zamknięty.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies. Zamknij komunikat