FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Karkonosze - Wąwóz Kamieńczyka Zackelklamm 1930
Karkonosze - Wąwóz Kamieńczyka Zackelklamm 1930

wyświetlanie zawartości muzeum...

Profil Profesjonalny Starszy kustosz
18 lutego 2010
np. mamy 11 eksponatów
daje to trzy strony 5+5+1
pierwszy oraz piąty obiekt - na "normalnej pięciopolowej stronie" zawiera przelączniki
jak wygląda strona trzecia?
jeden obiekt z dwoma przełącznikami stron, gdyż przełączniki występują w polach - w jakim celu?
18 lutego 2010
Mamy już przygotowany delikatnie zmodyfikowany układ wyświetlania eksponatów i kolekcji, zmianie (mamy nadzieję, że in plus) uległ też system stronicowania. Duża szansa, że będzie można to przez weekend oglądać na wersji testowej.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
18 lutego 2010
1. Jaki mam wpływ na kolejność wyświetlanych eksponatów?
w chwili obecnej - żaden?

2. Okno wyboru pliku fotografii - winno posiadać możliwość "przechowywania sposobu sortowania" zawartości...


... i proszę mi nie podpowiadać, że se mogę kliknąć w ikonkę i ustawić...
przed chwilą dodałem kilkadziesiąt fotek - ułożonych wg klucza alfabetycznego...
i co by zachować porządek - za każdym razem musiałem "sortować"...

3. jaki sens ma uploadowanie dużych fotek jeżeli zwrotnie wychodzi rozdzielczość ekranowa?
Profil Profesjonalny Moderator
18 lutego 2010
Ad.3 - taki że nie wszyscy ludzie potrafią fotkę prawidłowo zmniejszyć, więc dajemy szanse wrzucenia prosto z aparatu.
19 lutego 2010
2. Okno wyboru pliku fotografii - winno posiadać możliwość "przechowywania sposobu sortowania" zawartości...

... i proszę mi nie podpowiadać, że se mogę kliknąć w ikonkę i ustawić...
przed chwilą dodałem kilkadziesiąt fotek - ułożonych wg klucza alfabetycznego...
i co by zachować porządek - za każdym razem musiałem "sortować"...


Z tym są pewne problemy - różne przeglądarki różnie interpretują kolejność wybranych zdjęć. Dopóki zdjęcia nie znajdą się fizycznie na naszym serwerze, nie mamy 100% pewności w jakiej kolejności będą ułożone. Jedna przeglądarka przesyła w kolejności alfabetycznej, inna w kolejności zaznaczenia, jeszcze inna w odwrotnej niż kolejność zaznaczania.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.