FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
zapalniczka
zapalniczka
zapalniczka
zapalniczka

Dziwna niespotykana moneta!

Strony: 1 2 3 4
Profil Profesjonalny Moderator
24 stycznia 2011
Znalazłem przed chwilą dwie monety i bardzo proszę o pomoc w identyfikacji bo wyglądają na bardzo cenne.
Kustosz Starszy kustosz
24 stycznia 2011
Super!!!!!!!!
Stare monety z adresem internetowym.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 stycznia 2011
do "pełnej id" - jedynie osobisty kontakt z eksponatem - może przynieść pozytywny efekt...
Profil Profesjonalny
24 stycznia 2011
"moneta niespotykana - stop nie rozpoznany - domniemanie nie notowania:
id organo nastąpić musi" :)

Tak też się stanie
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 stycznia 2011
nominał - to chyba "starter"...
Starszy kustosz
24 stycznia 2011
Też chcę taką;)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 stycznia 2011
[Łk. 11.9]
Starszy kustosz
24 stycznia 2011
Więc proszę:)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 stycznia 2011
da capo al fine...
Starszy kustosz
24 stycznia 2011
Cwaniak! Szyfrem mówi!
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
24 stycznia 2011
założę się, że jest ich więcej...to dobrze bo może dostaniemy po sztuce ;)
Profil Profesjonalny Moderator
24 stycznia 2011
Jak szyfrem to szyfrem. Zbliza sie pewna data... :)
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 stycznia 2011
Rocznica rozpoczęcia działalności serwisu 2.02....:)
24 stycznia 2011
Niezłe. Fajnie to wygląda, adres strony na stylizowanym starym żetonie czy monecie. Jak można taki zdobyć???
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 stycznia 2011
trzeba znaleźć - czyt. pierwszy post :)
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
24 stycznia 2011
nie do końca przekonany jestem co do poprawnego ID tej monety, jak również pochodzenia ... w swoich katalogach identycznej nie znalazłem ... ale do rzeczy

Moneta prawdopodobnie landowa z landu My Virtual Museum którym władał komtur Myvimu.
Nominał : 1 myvimu

Ciekawostką jest to, że pierwsza moneta pochodzi z wcześniejszej produkcji - wykonana z lepszego stopu. wskutek prężnie rozwijającej się gospodarki landu Myvimu - wzrosło zapotrzebowanie na monetę zdawkową, potrzebną w rozliczaniu się w handlu. Zaczęto bić jej więcej, z mniej szlachetnego kruszcu.

Monety są dość stare, widać zaczęły się pokrywać patyną. Ich wiek określam na ok. 2 lata ...

niestety : materiał, waga, średnica - nie są mi znane - moneta praktycznie nie pokazuje się na rynku kolekcjonerskim, nieznana jest też jej obecna wartość.
Profil Profesjonalny
25 stycznia 2011
Na awersie, to z całą pewnością grecka świątynia Opatrzności Gromadzącej Myvimucom. Powstała na oblanej gorącymi morzami wyspie Internetionie ok. 1 roku pne. Bita przez fundatora świątyni, króla Commyvimusa, początkowo w srebrze o poszukiwanej przez kupców jakości.

Zgodzę się, iż później pojawiły się monety zdawkowe, bite w brązie ale pierwotnie były nie tyle z lepszego stopu, co srebrne – jeśli tak określimy lepszy stop, wówczas się zgodzę.

Niezrozumiały jest napis „serwisdlakolekcjonerów” i „virtualmuseum”. Jako nienotowana, nie doczekała się jeszcze id tych inskrypcji. Przypuszczalnie mają związek z tzw. kultem gromadnym uprawianym w świątyni, odpowiadającym wcześniejszym wierzeniom osadzonym w zapobiegliwym zbieractwie. Wiązało się to przypuszczalnie z ustępującym co prawda, ale wciąż obecnym lądolodem, na długo pozbawiającym niezbieraczy potrzebnych do przetrwania środków.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
25 stycznia 2011
tak pięknie zidentyfikowaną, opisaną i obzdjęciowaną monetę proponuję zgłosić na zbliżającą się aukcję Niemczyka ;) - takie unikaty są niezbędne - może się coś ruszy na tym monotematycznym rynku ....
Profil Profesjonalny Moderator
30 stycznia 2011
Sprawa arcyciekawa więc zamieszczam wizualizacje tej jakże rzadkiej monety :)


Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
2 lutego 2011
Złapanie tej monetki na zasadach ogłoszonych w konkursie będzie graniczyło z cudem,jeśli wogóle będzie możliwe - rozumiem że codziennie będzie to jedna moneta która może pojawić się gdziekolwiek o dowolnej porze.Trafić na nią nawet będąc zalogowanym przez całą dobę będzie trudniej niż trafić 6 w Lotto,tym bardziej że wygrywa tylko jedna strona monety...:(
Profil Profesjonalny
2 lutego 2011
Monetki będą obecne na KAŻDEJ STRONIE KAŻDEGO EKSPONATU, W DOLNYM LEWYM ROGU nie powiemy zaś, co jaki czas ;)
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
2 lutego 2011
Fakt,na każdej stronie każdego eksponatu jest moneta widoczna od strony przegrywającej ale ta ze stroną wygrywającą jest gdzieś tylko jedna a wszystkich stron ponad 34.000...marne szanse...
Profil Profesjonalny
2 lutego 2011
Moneta pojawia się na stronie każdego esponatu, jak często pojawi się wygrywająca strona - powiedzieć nie możemy.

Ilość monet do wygrania nie jest uzależniona od częstotliwości pojawiania się wygrywającej strony :)

Jednym zdaniem: wszędzie pojawić się może wygrywająca strona - ni stąd ni z owąd
Profil Profesjonalny Moderator
2 lutego 2011
Poklikałem dla testu.
Nie oszukiwałem słowo! :)

Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
2 lutego 2011
ja też nie :)
Strony: 1 2 3 4

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.