FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Marynarka Wojenna RP

Zostaliśmy wyróżnieni

Strony: 1 2
23 maja 2011


Bardzo dziękujemy, że nasza praca została zauważona przez Kolegę.

Życzymy podobnych sukcesów
23 maja 2011
Ciekawe kto tak "pojechał" po Waszym (Twoim) muzeum. Podoba mi się Wasza inicjatywa i doceniam Waszą (Twoją) pracę.
Głowa do góry i nic się nie przejmuj(cie)
R..s
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
23 maja 2011
już wcześniej pisałem - gnida, która tak niskimi pobudkami musi się kierować, że nie znajdują właściwego określenia ...

nic dodać nic ująć ... niestety ...

nie wiem tylko, czy połamać, czy poobcinać ?
23 maja 2011
Szanowny Kolego Tyfusie
(piszę tak grzecznie bo się przestraszyłem, a jak się już zbój przestraszył to sprawa musi być poważna)

Mam nadzieję, że nie masz mojej skromnej osoby na myśli pisząc o tym łamaniu i obcinaniu - ja jestem tylko skromnym (czytaj: nieszkodliwym) zbójem. Sądząc po Twoich wypowiedziach to pewnie służyłeś w czerwonych beretach (ja byłem w służbach pomocniczych) i lepiej z Tobą nie zadzierać - to jest bardzo ważna informacja dla "gnidy", jak raczył sam Tyfus - lepiej zaniechaj swoich niecnych poczynań.
R..s
Ps1. Borati pewnie się w grobie przewrócił jakby się dowiedział i takiej sytuacji.
Ps2. Ja mam bardzo mocne alibi: byłem na wycieczce zagranicznej :))
23 maja 2011
napisałem odpowiedź - ale zeżarło...
-----------------------------------

nie łamiemy, nie obcinamy
------------------------
w obrębie istniejącego systemu dokonano ocen - okiej
skala i efekt - nieadekwatny - w kontekście do pracy, celu muzeum
------------------------
więc oceny wyłączamy - będziemy mniej ulegać wpływom osób trzecich

------------------------
dalej robimy swoje - z okrojonym współuczestnictwem w mechanizmach MyViMu

------------------------

niechętnie - szkoda że to w Rodzinie...
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
23 maja 2011
Drogi Rumcajsie - wspominam naszą bogatą korespondencję :)

Masz zasady, ale jesteś sprawiedliwy. Pamiętam, że byłeś nieutulony w żalu, za to, że ja wyłączyłem system ocen u siebie.

Teraz ręka skrytobójcy dopadła boratynkę ... a dlaczego gnida ?

Można dać 1 - nie ma problemu, ale jak się hurtem komuś jedyneczki wstawia - to o co chodzi ?

No chyba jest to jasne :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 maja 2011
to nie Rumcajs...

ogólnie - "nie ważne kto"

----------------------------
problemem jest "w jakim celu" - bądź "dlaczego"

drugim problemem - że system daje takie efekty gdzie "pozytywny wybór" - może być użyty do ujemnego pozycjonowania - gdy występuje (niby obok) brak wyboru
ale o tym już dyskutowaliśmy

trzecim - że "strzelam focha" na ten ranking - upośledzając opcje muzeum
Profil Profesjonalny Moderator
23 maja 2011
Czyli wracamy do punktu wyjścia.

Wiemy że oceny nie są sprawiedliwe ale nie wiemy jak je zmienić.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
23 maja 2011
oceny są może sprawiedliwe - to kwestia oceniających i ich kryteriów.

gorzej, jak ktoś nie wiadomo z jakiego powodu - zaczyna walić hurtem jedynki. Wtedy wszystko, co do tej pory zostało wypracowane - wali się w gruzy.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 maja 2011
próbujemy stworzyć system porównania różnych rzeczy, przez różne osoby...
nie ma takiego rozwiązania - wartościującego
jedynie popularność zostaje
czy punktowa, czy zero-jedynkowa

system średniej - a tym bardziej system średniej-średnich ma tylko jedną "dobrą" cechę
może powodować "szybkie zmiany" w rankingu
co może nie jest takie złe - tylko dlaczego wiązać to z pojęciem oceny? za którym idzie merytoryczność, użyteczność, edukacyjność

w chwili obecnej - użycie "9" wobec dziesiątkowego eksponatu - nieodwracalnie skazuje go na nieobecność w rankingu ocen
i odwrotnie - "byle co" dostaje dziesiątki - no bo np. "trzeba pomóc koledze"
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 maja 2011
no moje muzeum - jako jedno z pierwszych, powstałych na MyViMu podlegało różnym ocenom - jak i eksponaty w nim się znajdujące

kiedyś ocena byłą wypadkową opisu eksponatu, zdjęć, rzadkości, kwestii estetycznych (hakenkrojcy, czerwone gwiazdy itp :))
wiele eksponatów plasuje się u mnie w przedziale ok 7-8 punktów

niestety, nie mam szans na jakąkolwiek rywalizację z innymi muzeami - bo:
- moje muzeum nie ma średniej na eksponat = 10 - co daje mi już na starcie spadek o kilkanaście miejsc.

jedyny ranking popularności jaki eliminował tą sytuację stworzył Sala216

może rozważcie jego algorytm liczenia ocen - do całościowej oceny muzeum ?
Profil Profesjonalny
23 maja 2011
A może rozwiązanie takie jakie jest na YouTube? Kciuk w górę lub w dół. Podoba się albo nie.
Profil Profesjonalny
23 maja 2011
Tak kombinujemy, Wallie też to lubi
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 maja 2011
Miałem się nie odzywać, ale....
Trafia mnie coś przez co już raz wycofałem się z MYVIMU, potem znów trafiło jak niektórych kolegów, kilkanaście miejsc w dół... i wyłączyłem system ocen, lepiej się czuję... ale to nie tylko nieświadomi głupole bez eksponatów, po mnie dwa razy pojechał pewien były kustosz(konto zlikwidowane obecnie), czyli nie ma lekarstwa, chyba, że jak już proponowałem coby przy każdym kustoszu w nawiasiku umieścić średnią ocen jakie wystawił, taka ozdóbka dająca wyobrażenie o wniesionym wkładzie.
Profil Profesjonalny Moderator
24 maja 2011
To potwierdza że system nadawania praw głosu tylko muzeom posiadającym eksponaty nie ma sensu.

Dlatego została na Waszą prośbę dodana opcja wyłączenia systemu ocen.

Pracujemy już nad opcją udostępniania swoich eksponatów na zaproszenie.
W toku sprawa zmiany systemu ocen ale tutaj ile ludzi tyle propozycji i szukamy złotego środka.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 maja 2011
myślę - że powiadomienie o oddaniu głosu (i informacji jaki to głos) by rozwiązało sprawę

tak jak było na początku

bano by się dawania masowego głosów niskich w obawie o rewanż
Profil Profesjonalny Moderator
24 maja 2011
Ale wtedy to ja sam bałem się dawać głosy poniżej 10 bo mi się oberwało od dwóch userów że się nie znam a oceniam :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 maja 2011
jeżeli jesteś w stanie wytłumaczyć na PW - czemu taką ocenę się wystawiło, to czego tu się bać

jak ktoś doda tylko jedne, marnej jakości zdjęcie, nie umieści opisu.

na każdym kroku trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny :)
24 maja 2011
Mała zagadka:

Wprowadzenie:
Wczoraj zrobiłem mały eksperyment. Wystawiłem ocenę 5 za następujący eksponat:

http://myvimu.com/exhibit/6933317-prusy

Moja ocena była czwartą oceną i średnia po mojej ocenie wyniosła 8,75. O swojej ocenie poinformowałem w komentarzach, gdzie podałem też jej uzasadnienie.

Dzisiaj patrzę, a moje komentarze pod tym eksponatem zniknęły - no cóż mamy demokrację, jaj mam prawo pisać, a kustosz ma prawo usunąć mój komentarz - to rozumiem i nie mam pretensji.

Zagadka
Jak to się stało, że dzisiaj pod tym eksponatem mamy znowu tylko 3 oceny, a średnia wynosi 10,00?

Obawiam się, że mamy tutaj do czynienia z tzw. "ręcznym sterowaniem".

Jeśli jest to możliwe, to proszę o ustawienie średnich ocen pod moimi eksponatami na poziomie 1.00 (słownie: jeden koma zero zero)
dociekliwy R..s
Moderator
24 maja 2011
Nie istnieje żadne sterowanie ręczne. Na pewno ten eksperyment był wczoraj?

Ja widzę tą ocenę:
(numer, eksponat, wartość, użytkownik)
146424 6933317 5 1717

jednak w eksponacie rzeczywiście jest błędna, to jest kwestia odświeżenia widoku.
24 maja 2011
Rumcajs ma rację, tak było.

Ховгх я сказал
24 maja 2011
W swoim powyższym poście pomyliłem link do eksponatu. Podaję teraz poprawny link:

http://myvimu.com/exhibit/6933517-prusy

Co ciekawe sytuacja się poprawiła, czytaj wróciły komentarze i pojawiły się stare oceny. Ciekawe co powie Kired jak tu dzisiaj zajrzy hihihihihihi
R..s stary złośliwiec
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
24 maja 2011
Rumcajsie - może chwilowe perturbacje wzięły się stąd, że po wprowadzeniu nowej wersji 0.52 - nastąpiły pewne ... hmm ... cuda na kiju w muzeach (http://myvimu.com/thread/408-wersja-0-52/1#130622834861368)

być może coś było odzyskiwane ze starej bazy danych ... tak sobie to tłumaczę, a nie "ręcznym sterowaniem" - bo jaki to miałoby sens ?
Profil Profesjonalny
24 maja 2011
Nic nie usuwałem. Komentarze są. Oceny mam gdzieś więc może szanowny Pan Rumcajs wystawić mi wszędzie jedynki. Ja z mojej strony będę dodawać dalej eksponaty, w późniejszym czasie dodawać opisy. Aktualnie czas mi na to nie pozwala.

Może zaraz mi Rumcajsie zarzucisz że nagle założyłem parę kont i sobie ocenę podbiłem?
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
24 maja 2011
i tak trzymać! Kustosz bez pały, to jak żołnierz bez karabinu ....;)
Jeżeli ktoś jeszcze nie zarobił kilku "1" to pewnie dlatego, że w jego muzeum nie ma ruchu i zainteresowanie eksponatami jest średnie ...;););)....
boratynkowe muzeum wybiło się wysoko i wzbudziło czyjąś zawiść ....i to jest miarą sukcesu. Tylko najlepszym chce się " dokopać ", nie ?

Rumcajs prawie zawsze żartuje i jest nieszkodliwym zbójem; na wystawianie wszędzie jedynek chyba Hanka mu nie pozwoli...
Strony: 1 2

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.