FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
MONETA 20 RAPPEN
MONETA 20 RAPPEN

Jak dobrze zaprezentować swoje zbiory w MyViMu

17 marca 2010
Na blogu MyViMu w kilku słowach opisaliśmy i pokazaliśmy na zdjęciach jak dobrze wyglądają ciekawie i dokładnie zaprezentowane eksponaty:

http://myvimu.com/blog/jak-dobrze-zaprezentowac-eksponaty/

Warto poświęcić trochę więcej czasu na dokładne zaprezentowanie swoich zbiorów, ponieważ przy takich przedmiotach chętniej zatrzyma się zwiedzający.

Słyszałem też plotkę, że właściciele najlepiej zaprezentowanych zbiorów będą mogli liczyć na pewien cenny bonus... na razie tylko plotka, ale w każdej plotce jest ziarno prawdy, prawda? :) Opisujcie eksponaty, pstrykajcie fotki i trzymajcie rękę na pulsie :)
17 marca 2010
Dobre przykłady, niektóre monety Tyfusa są opisane prawie, że idealnie.

Mi się podobają też eksponaty z muzeum Ekwipunek Niemiecki http://myvimu.com/exhibit/553 Widać, że foto przygotowane pełna profeska.
17 marca 2010
Jeśli interesuje Was, aby Wasze eksponaty zyskały na popularności, żeby zobaczyli je ludzie z zewnątrz należe zwrócić uwagę na:


  • Opis, najlepiej powinien być pisany zasadą odwrotnej piramidy, jak artykuł prasowy.

  • Odbiera to trochę "zimna", najlepiej jeśli to jest historia przedmiotu przepleciona jego opisem. Musi być ciekawie :) Tutaj wielki + dla Sala_216.
    Jak zwykle im dłuższy - tym lepiej. Pamiętajcie o akapitach co 5-10 linijek i oddzielaniu ich enterami (1 linia przerwy), dużo lepiej się to czyta;-)

  • Zdjęcia dobrze wykonane, ale nie sterylne.

  • Wprowadzajcie trochę życia do zdjęcia, ciekawym tłem, które urozmaica, ale nie odwraca uwagi od sedna sprawy. Przykład:
    http://myvimu.com/exhibit/364

  • Atrybuty, świadcząc, że na prawdę wiecie co mówicie.

  • Ludzie zwracają na to uwagę, bo tam są tak na prawdę ukryte rzeczowe informacje nt. eksponatu.

  • Bądźcie dumni ze swoich kolekcji!

  • Jeśli interesuje Was dana tematyka, załóżcie swoje forum i na nim piszcie, nawet jeśli na początku nikt nie odpisze, wytrwałość jest kluczem. Każdy wpis na forum i komentarz do eksponatu podnosi wartość Waszego muzeum :)


Wszystko oczywiście w mojej skromnej opinii ;-)
Pozdro
Starszy kustosz
19 marca 2010
Bardzo dziękujemy za tego plusa. Uchylę rąbka tajemnicy i napiszę, że właśnie dzisiaj odbyło się zebranie Koła Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy WP - obradowała część topograficzno-kartograficzno-geograficzna. Wszyscy członkowie Koła zostali zapoznani ze stroną MyViMu ze szczególnym uwypukleniem "naszej" części, czyli naszej Wirtualnej Sali Tradycji. Każdy z obecnych dostał do ręki mały papierowy "Przewodnik po Sali 216" w którym zostało opisane: gdzie, co, jak itp. Nasi starsi koledzy obiecali nam pomoc w poprawianiu i uzupełnianiu opisów pod eksponatami oraz w dalszym "gromadzeniu" eksponatów.

Ostatnio obowiązki służbowe nie pozwalały nam na to żeby aktywnie tworzyć naszą Salę Tradycji, ale niedługo nadrobimy wszelkie straty i ruszymy z kopyta.
19 marca 2010
Wspaniała wiadomość, w MyViMu jest wielu fanów Sali 216.

Mamy nadzieję, że przygotowane zmiany (znowu zapraszamy do odwiedzania wersji testowej) ułatwią dodawanie kolejnych zbiorów i zarządzanie kolekcjami.
19 marca 2010
Bardzo ciekawe eksponaty i opisy. Bardzo podobaja mi sie wskazane ciekawostki (np. stara pieczec na jednej z legitymacji). Oby tak dalej!
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
21 marca 2010
Zdjęcia dobrze wykonane, ale nie sterylne.
Wprowadzajcie trochę życia do zdjęcia, ciekawym tłem, które urozmaica, ale nie odwraca uwagi od sedna sprawy. Przykład:
http://myvimu.com/exhibit/364


Ja natomiast jestem odmiennego zdania

Dla mnie niedopuszczalne jest robienie zdjęć z paluchami na eksponacie, na tle kafelek, słomianki na ścianie czy gazety...

jedynie słońce tutaj odegrało jakiś plus i ciekawie oświetliło przedmiot
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.