FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Dantan - U rzeźbiarza - Atelier
Dantan - U rzeźbiarza - Atelier
Dantan - U rzeźbiarza - Atelier

Prośba w identyfikacji miasta

3 marca 2012
Chciałbym, aby ktoś mi pomógł zidentyfikować miejsce widoczne na fotopocztówce, zniszczony rynek w nieznanej miejscowości.

Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
3 marca 2012
niezła zagadka ;) więc będę zgadywać, - Rzeszów ? - i nie potrafię uzasadnić, bo nie wiem, ale myślę, że gdy za chwilę ktoś uzasadni dlaczego nie jest to Rzeszów, to będzie o jedną miejscowość mniej do szukania.

P.S.
czy jest szansa na jakieś podpowiedzi ? np. czy mamy szukać w Polsce ?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
3 marca 2012
Szczerców
6 marca 2012
Dziękuje za pomoc.
18 marca 2012
Niestety, okazało się że nie jest to Szczerców, ponawiam prośbę o pomoc w ustaleniu nazwy miejscowości.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
18 marca 2012
Klimaty podobne
http://www.szczercow.pl/galeria/category/94-wrzesie-1939-r
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
18 marca 2012
Moze Czerców, Czeczów..
23 marca 2012
Trudno jednoznacznie na podstawie Pana zdjęcia podać nazwę miejscowości. Osobiście skłaniam się do zdania Pana gieorgijewskiego, że to Szczerców. Odszukałem inne zdjęcie, które można powiązać z Pańskim.
Z podobnym widokiem, ale już po zniszczeniach jest zdjęcie na stronie, którą podał tomek112

Sprawa nie jest definitywnie wyjaśniona i może pojawia się inne pomysły. Ciekawi mnie także z jakich powodów odrzucił Pan Szczerców?
23 marca 2012
Być może sprzedawca wie : http://recommendations.ebay.de/Czercow-Soldaten-Helm-Flus-Ubergang-beschriftet-Foto-TOP-/MESMR?_pvtid=230727278381
24 marca 2012
Kontaktowałem się z jednym z kolekcjonerów z Szczercowa który ze 100% pewnością stwierdził., że nie jest to Szczerców. Chodź podpisy na kartach są prawie identyczne.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
24 marca 2012
hm...
A może - to tylko nazwisko
16 maja 2013
ruiny rynku to wieluń,błędny opis po za tym nie ma takiej miejscowości jak czercow!.
skany zamieszczone przez -jader1-to szczerców.
pierwsze pochodzi z 3 wrzesnia 1939 roku zrobione od południowej strony miasteczak pomiędzy mostem a młynem.
drugie pochodzi z mojej kolekcji i przedstawia również widok od południowej strony tyle że po przejściu frontu.widzimy na nim panorame miasteczka ze spalonym mostem i prowizorycznym po prawej stronie z materiału który był dostępny "pod ręką"czyli deski z zachowanych budynków i resztki płotów.most saperski znajdował się po lewej stronie ok 200 m od tego spalonego.
interesują mnie ftki z tej miejscowości.
pzdr
Piotr
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.