FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Napęd Jagdpanzer 38(t) - naprawa
Napęd Jagdpanzer 38(t) - naprawa
Napęd Jagdpanzer 38(t) - naprawa
Napęd Jagdpanzer 38(t) - naprawa
Napęd Jagdpanzer 38(t) - naprawa
Napęd Jagdpanzer 38(t) - naprawa

Nabój 9x19mm??? Do jakiego pistoletu????

31 marca 2010






Witam serdecznie wszystkich obecnych na forum, mam mały problem odnośnie zidentyfikowania naboju o wymiarach 9x19mm.

Moje propozycje to:
- P-38 Walter
- VIS
- Browning FN

Wszystkie te powyższe są na naboje kalibru 9mmx19mm

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.
Profil Profesjonalny Moderator
31 marca 2010
Myślę że to lekkie samobójstwo zamieszczać do identyfikacji zdjęcia kompletnego naboju bez zbitej spłonki. I takie identyfikacje nie powinny mieć tutaj miejsca.
1 kwietnia 2010
bocian cholernie sie z tym zgadzam, lecz moze ma wyjety proch z naboju, ja kiedyś taki miałem, ojciec z woja mi przyniósł miał brak prochu, a spłonka była cała, ale co do tego to raczej wątpie, wiec kolego moja propozycja skocz do specjalisty niech ci zrbi ten pocisk jako pocis bezpieczny, bo teraz bał bym sie tego na chacie trzymać :)
1 kwietnia 2010
witam pociski te sa pozbawione wszelkich cech bojowych , proch został z nich "wyjęty" poprzez zdjęcie czubka.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
1 kwietnia 2010
niestety nie jest to takie oczywiste... niezbita słonka stanowi naruszenie ustawy...
no chyba, że funkcja jej została unieczynniona w inny (nieznany sposób) - co dopiero odkryją biegli w laboratorium...
:(

i nie pociski a naboje ...
i nie czubka - a pocisku...
2 kwietnia 2010
tu masz kolejne modele używające 9x19mm Parabellum:
MP38/40
Colt 1911
Luger
poszukaj w google.pl może w grafice trafisz na coś podobnego do tego pocisku
2 kwietnia 2010
Ok , dzięki wszystkim za pomoc.
Wątek uważam za zamknięty.
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.