FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
zapalniczka
zapalniczka

Nowa wersja serwisu 0.85

11 września 2012
Dzień dobry!

Pragniemy poinformować, że ukończono wprowadzanie nowej wersji serwisu. Jak zwykle pojawiły się nowe funkcje oraz rozwiązano kilka problemów istniejących w poprzednich wersjach.

W stosunku do wersji 0.83 wprowadzono nowe funkcje:

- System sugestii dla użytkowników - nieobowiązkowe mini rady dla użytkowników, które bardzo pomagają w zwiększaniu jakości prezencji własnych zbiorów
(http://myvimu.com/panel2/suggestions)
- Wzbogacenie wyszukiwarki o nowe opcje: wyszukiwanie w działach, możliwość użycia znaków specjalnych dla zawężania lub rozszerzania wyników (+,-,"",*).
- Kolorowanie wyników w wyszukiwarce
(np. http://myvimu.com/search/?repository=exhibit&query=*ros*)
- Wyszukiwanie w zbiorach z konkretnego muzeum - dostępne na stronie profilu (np. http://myvimu.com/profile/martyn/page/search?query=&parent=%409.museum).
- Możliwość dopasowania zdjęcia w tle profilu (przycisk na zdjęciu w tle swojego profilu)
- Użytkownik jest zalogowany domyślnie aż do kliknięcia przycisku "Wyloguj", dzięki czemu nie musi sie codziennie logować, aby korzystać z serwisu.
- Możliwość masowego przenoszenia eksponatów pomiędzy kolekcjami.
- Odwiedziny zbiorów prezentowane na żywo
(http://myvimu.com/panel2/stats/live)
- Odwiedziny "moich zbiorów" prezentowane szczegółowo wg. daty
(np. http://myvimu.com/panel2/stats/details?date=2012-09-10 - każdy widzi pod tym adresem swoje wyniki)
- Sortowanie eksponatów i zmiana limitów wyświetlania na stronie kategorii
- Sortowanie eksponatów i zmiana limitów wyświetlania na podobnych eksponatów


Poprawki najważniejszych błędów:
- Błąd kolejności komentarzy na stronie głównej
- Poprawienie wyświetlania znaków specjalnych w nazwach eksponatów
- Naprawa wskaźników +- na stronie rankingów - rankingi działały prawidłowo, jedynie różnice w miejscach względem dnia wcześniejszego wyświetlały się błędnie.
- Kilka mniejszych


Sugestie postały z myślą o naszych gościach. Najważniejsza wartością na naszym serwisie są zdjęcia i opisy eksponatów. Zwiedzający lubią zobaczyć szczegóły przedmiotów oraz przeczytać jego historię, która często jest początkiem dyskusji na jego temat. Wyszukiwarki internetowe (np google, bing czy onet) indeksują tylko obrazki i tekst, więc aby zwiększyć liczbę gości należy stworzyć opis przyciągający wyszukujących. Należy pamiętać, że wyszukiwarki nie lubią powtarzających się opisów. Z naszych statystyk wynika, że im dłuższy i bardziej unikatowy tekst tym więcej odwiedzin ma dany eksponat.
Z tych powodów bardzo prosimy o zamieszczanie zdjęć w dobrej jakości i opisywanie zbiorów co najmniej jednym zdaniem.
Oczywiście nie chcemy narzucać wymagań co do eksponatów, dlatego wszelkie rady prezentujemy w formie nieobowiązkowych i niezobowiązujących sugestii. Zwiększanie liczby odwiedzających pozwala jeszcze bardziej cieszyć się z posiadanej kolekcji.


Dziękujemy też wszystkim osobom za zgłaszanie swoich rad i wizji, ponieważ są one dla nas bardzo pomocne w rozwoju serwisu.
Jeśli macie Państwo jakieś swoje pomysły dotyczące nowych funkcjonalność, zauważycie jakieś błędy lub jakaś funkcja jest trudna w obsłudze to bardzo prosimy o podzielenie się z nami tą informacją za pomocą przycisku "Zgłoś błąd" znajdującego w prawym górnym rogu strony (http://myvimu.com/new_issue).


Ekipa MyViMu.com
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 września 2012
hm...
"Poprawki najważniejszych błędów:
- Błąd kolejności komentarzy na stronie głównej..."
a co z kolejnością postów Forum?


dzisiaj dodane a wyświetla się jak "z przeszłości"...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 września 2012
Temat: Zgłoszenie #134682780815431
Rozpoczęta 2012-09-05 08:50:08
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 września 2012

wystarczy porównać kolejność
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
12 września 2012
prosimy o podzielenie się z nami tą informacją za pomocą przycisku "Zgłoś błąd"

No cóż, nie zastosuję się a to z prostego powodu... trzy razy już pisałem... i znów powtórzę, zamiast niezbyt przydatnych funkcji - jedna: kasowanie obejrzanych eksponatów w dodanych przez moje ulubione muzea w ilości powyżej widocznych 8 - 9 sztuk. Doda ktos np. 35 eksponatów i muszę dwadzieścia parę razy klikać: moje konto - więcej (aby rozwinąć niewidoczne eksponaty)- kliknąć w eksponat i zapamiętać który - powrót w moje konto, więcej, następny po tym czasem nie zapamiętanym.... i po kilku takich operacjach usuwam... zamiast zobaczyć do końca. Przecież prościej by było - oglądam po kolei widoczne ileś tam, usuwam, mam widoczne następne ileś tam i oglądam za pomocą jednego kliknięcia.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
13 września 2012
co oznacza "Waga: -34"
w sugestiach: http://myvimu.com/panel2/suggestions
?
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
13 września 2012

Eksponaty 9 i 10 w rankingu... z czego wynika taka kolejność?
9 w rankingu 2 głosy - odwiedzony 24 razy
10 w rankingu 2 głosy - odwiedzony 46 razy
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
13 września 2012
A co oznacza "waga -199 albo 964"?
13 września 2012
Im bardziej ujemna liczba tym ważniejsze jest poprawienie. Oczywiście tą są tylko sugestie i nie trzeba tego robić jeśli ktoś używa serwisu jedynie do katalogowania zbiorów i nie chce zdobywać popularności w internecie.
Duże liczby zwykle są konsekwencją sugestii dotyczącej unikatowych nazw. Jeśli taka sugestia posiada wagę -100 to oznacza, ze w serwisie istnieje 100 elementów o dokładnie tej samej nazwie. Dlaczego to takie ważne? Wyszukiwarki takie jak Google, Bing czy Onet bardzo niechętnie patrzą na powtarzającą się treść. Strony takie zwykle są o wiele niżej w wynikach wyszukiwarek, ale jak już wspominałem, jeśli komuś nie zależy na zwiedzających to może te sugestie po prostu zignorować.
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
13 września 2012
i tak na marginesie zapytam : czy na świat jesteśmy już otwarci ?

konkretnie chodzi mi o te "unikatowe nazwy" lub jak kto woli "tagi". Z tego co widzę, to jak na razie wejścia z zagranicznych stron są znikome - czy w planach jest może taka opcja, aby z zagranicznych wyszukiwarek było Nas widać ?

jestem laikiem w tej kwestii, stąd pytania. To są jakieś koszty z tym związane ?
1 marca 2021
Chcę się wylogować i ...................lipa
 
2 czerwca 2023 , edytowany: 22 czerwca 2023
Ja niestety nadal widzę pewne niedokładności, które należałoby polepszyć 

___________________________________________
Eleganckie, modne i funkcjonalne meble do sypialni
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.