FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Ujrzałem raz
Ujrzałem raz

Nasze kolekcje w muzeach

31 października 2012
Taka myśl mnie naszła: czy ktoś z Was wypożyczał kiedyś swoje eksponaty do jakiegoś muzeum? Pytam, bo ze znajomymi kolekcjonerami chcę zrobić wystawę poświęconą wojsku na ziemiach polskich w latach 1914-1960. Wyskoczyły jednak niespodziewajki:

Jedno muzeum regionalne (w którym nic się nie dzieje) oznajmiło, że ma już harmonogram wystaw zapełniony na najbliższy rok

Drugie muzeum regionalne zignorowało mojego maila.


Jak to wyglądało u Was? Czy trzeba wszystko przynieść w zębach, a potem naczelny kustosz uniesie kciuk do góry, czy jednak są jakieś sposoby (formalne, lub nie) na zorganizowanie takiej wystawy?
31 października 2012
Żal to mówić, ale Twój przypadek jest potwierdzeniem tego, że kolekcjonerzy, poszukiwacze, odkrywcy, pasjonaci i inni pozytywnie zakręceni nie są ulubionymi partnerami do propagowania historii i sztuki dla instytucji, które mają takie zadania i powinny korzystać z każdej pomocy jaką mogą uzyskać.
Jakie są tego powody ? Można się tylko domyślać.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
31 października 2012
Wszystko zależy od tego, czy w muzeach pracują urzędasy czy też pasjonaci... jakoś u siebie nie widzę żadnego problemu... kilka wystaw w roku w naszym muzeum regionalnym pochodzi wprost ze zbiorów prywatnych, często i gęsto są wypożyczane eksponaty do różnych wystaw.... raz w roku - Święto Niepodległej czyli już niebawem każdy kolekcjoner może w ciągu obchodów i licznych imprez towarzyszących pokazać swoje zbiory...tyle jeśli chodzi o muzeum.... można też się pokazać w wielu innych miejscach typu biblioteki, osiedlowe domy kultury, kluby, puby, kawiarnie.... jakoś wręcz zainteresowanie spore.
Najłatwiej to ustalić beznadziejny harmonogram... i resztę roku tylko na wypłatę czekać i nie daj boże jeszcze jakaś frekwencja.... to zaraz wymagania i oczekiwania wzrosną....
1 listopada 2012
Tomku, przypomniałeś mi wypowiedź kolegi na innym forum dot. hełmów:
"Czy Ty także czujesz na plecach niecierpliwe i zdumione spojrzenia kobiet, które pilnują Sali, gdy przekroczysz limit czasu, jaki powinien wg nich wystarczyć na zapoznanie się z zawartością Sali? Gdzieś tak po 10min :D"
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
15 listopada 2012
czy poszukiwania nadal trwają ?
15 listopada 2012
A jakie Regiony Cię interesują?? Dziś odwiedziłem w Mińsku Mazowieckim Muzeum 7 Pułku Ułanów zostałem tam miło przyjęty, no i współpracują z innymi osobami. Warto zapytać i spróbować.
16 listopada 2012
Najbardziej interesują mnie okolice Kalisz- Pleszew. Generalnie Wielkopolska.
Przeszło mi przez myśl, żeby zawędrować do arsenału we Wrocławiu, ale takich łachów, to pewnie mają na pęczki. Najlepsze więc byłoby jakieś małe muzeum. W sumie dopiero teraz pomyślałem o Ostrowie Wielkopolskim. Może będą zainteresowani...?
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.